Мінімізуємо ризики: що робити для профілактики інфекцій

Поділитися
Для цього потрібно дотримуватися певних рекомендацій.

В Україні вже стартував сезон грипу, а разом з ним циркулює і СOVID-19.  Профілактика інфекцій зазвичай використовується у медичних закладах. Але і у повсякденному житті можна дотримуватися певних правил, щоб знизити ризики інфікування.

Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) дали рекомендації українцям щодо профілактики інфекцій.

Що робити, що знизити ризик інфікування

Щоб знизити ризик інфікування, слід дотримуватися таких порад:

  • Ретельно мити руки. Це треба робити кожного разу перед приготуванням їжі та її прийомом; після відвідування туалету; після приходу з вулиці; коли візуально руки забруднені; після контакту з домашніми улюбленцями та їхнім кормом; до й після обробки порізу або рани; після зміни підгузок дитині; після контакту зі сміттям; після кашлю або чхання. Мити руки треба не менше 40 секунд.
  • Дотримуватися респіраторної гігієни та етикету кашлю. Слід прикривати рот і ніс під час кашлю одноразовим носовичком або серветками. Не торкатися руками обличчя (очей, носа, губ). Після використання носовичок чи серветки треба викинути в урну для сміття та помити руки. При поганому самопочутті та ознаках хвороби краще залишитися вдома. Якщо такої можливості немає, то у громадських місцях слід носити маску, яка прикриває ніс та рот.
  • Вакцинуватися. Щеплення значно знижує ризики захворювання вакцинокерованими хворобами. Важливо вакцинуватися відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень та вакцинувати своїх дітей.
  • Користуватися лише індивідуальними засобами гігієни. Важливо мати власну зубну щітку, бритву та гребінець, та слідкувати, щоб ними ніхто не користувався.
  • Ставитися відповідально до вживання антибіотиків. Ці лікарські засоби не можна призначати собі самостійно. Це має робити лише лікар. Вживати антибіотики можна лише при суворому дотриманню інструкції щодо кількості днів та дози препарату.

Раніше у Центрі громадського здоров'я розповіли, як уникнути зараження гострими кишковими інфекціями.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі