В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років через 6 місяців після другої, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, за такими схемами:
▪️ перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer
▪️ перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer
▪️ перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer
▪️ перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав відповідний наказ за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ).
"Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей старше 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу не менше ніж через шість місяців після другої", - сказав він, уточнивши, що отримати бустерну дозу зможуть люди старше 60 років через шість місяців з дати другого щеплення від COVID-19.
Оптимальним терміном є період 6-9 місяців, наголосив Ляшко.
Після отримання дози бустера дія COVID-сертифіката буде продовжена.
Раніше в МОЗ пояснили, що існує різниця між бустерною та додатковою дозою. Бустерну дозу застосовують, щоб посилити ефективність щеплення, яка згодом знижується. Додаткова доза призначена для розширення захисту людей, які через стан здоров’я отримують нижчу ефективність щеплення.
Нагадаємо, Україні з 14 грудня дозволили вводити додаткову дозу вакцини від COVID-19. Міністерство охорони здоров'я дозволило додаткове щеплення від коронавірусу людям, які мають для цього медичні покази.
Своєю чергою головний санітарний лікар країни Ігор Кузін заявив, що МОЗ у січні може прийняти рішення про те, що третє щеплення проти коронавірусу буде обов'язковим.