Підтримуване Росією терористичне угруповання «ЛНР» заявило, що вони порушили кримінальну справу проти затриманого Мінськом опозиційного журналіста і блогера Романа Протасевича. Про це повідомляє Радіо Свобода.
Як заявила так звана «генпрокуратура «ЛНР», справа стосується нібито участі Протасевича в бойових діях на Донбасі в 2014-2015 роках у складі батальйону «Азов», внаслідок яких загинули і були поранені цивільні.
Про участь Протасевича у війні в Донбасі розповів Андрій Білецький - засновник батальйону "Азов". Він нібито розповів, що опозиціонер долучився до добровольців в ролі журналіста.
"Він був з нами в Широкино, де отримав поранення. Але його зброєю як журналіста був не автомат, а слово", — повідомив він.
Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська був екстрено посаджений літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Спочатку повідомлялося про можливе мінування повітряного судна, в аеропорт стягнули пожежних і карети «швидкої допомоги». Пізніше стало відомо про те, що на борту літака знаходиться опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі. На батьківщині журналіст є підозрюваним за статтею 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.
В ЄС виступили з першою офіційною заявою після того, що сталося. Там переконані, що літак здійснив вимушену посадку в аеропорту Мінська через дії білоруського військового літака.
У Міжнародній організації цивільної авіації висловили стурбованість примусовою посадкою лоукостера.Організація вважає, що дії білоруської влади можуть порушувати Чиказьку конвенцію.
Низка країн виступила із закликом звільнити затриманого в Мінську засновника білоруського Telegram-каналу Nexta і блогера Романа Протасевича. За кордоном вважають, що затримання Протасевича може викликати чергову ескалацію насильства в Білорусі.
В Офісі президента України заявили про те, що вимушена посадка в Білорусі літака Ryanair рейсом Афіни-Вільнюс є прямим проявом міжнародного тероризму.
Про те, які наслідки матиме викрадення Протасевича для білоруської опозиції, Білорусі та України - читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів».