Голова комітету сенату США з міжнародних відносин Боб Менендес, а також представники Чехії, Латвії, Німеччини, Литви, Ірландії, Польщі та Великобританії заявили про засудження влади Білорусі після захоплення літака Ryanair і опозиційного журналіста, співзасновника Nexta Романа Протасевича.
"Ми закликаємо Міжнародну організацію цивільної авіації (ICAO) негайно провести розслідування цього явного порушення вільного транзиту між державами і загроз для повітряних суден", - заявили вони.
Поки не розслідують захоплення і не звільнять Протасевича, міжнародне співтовариство вимагає призупинити членство Білорусі в організації і "заборонити всі польоти над цією країною, включаючи польоти в Білорусь і з неї".
Після полудня 23 травня низка білоруських ЗМІ повідомили про екстрену посадку в аеропорту Мінська літака Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Спочатку повідомлялося про можливе мінування повітряного судна, в аеропорт стягнули пожежні і карети «швидкої допомоги».
Пізніше стало відомо про те, що на борту літака знаходився опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі. На батьківщині журналіст є підозрюваним за статтею 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.
За словами пасажирів рейсу Афіни-Вільнюс, про мінування літака пілотові повідомив якийсь чоловік. Пілоти зв'язалися з землею, в небо було піднято винищувач МіГ-29 ВС Білорусі. За даними ЗМІ, винищувач фактично змусив цивільний борт змінити курс від кордону і сісти в аеропорту Мінська. Наказ підняти в небо винищувальну авіацію віддав особисто нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко.