У п'ятницю, 16 жовтня, заступник голови спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Олександр Хуг заявив, що угода про відвід техніки калібром менше 100 мм і танків в основному виконується, але наявність військової техніки за межами 15-кілометрової зони не сприяє зміцненню довіри.
"Період переговорів і період до того, як були передані списки, використовувався для виведення техніки (за лінію відведення), щоб вони не підпадали під режим верифікації. Це не є порушенням додаткової угоди (від 29 вересня), але результатом стало те, що зараз велика кількість техніки блукає з обох сторін контактної лінії, що не сприяє встановленню довіри між сторонами", - повідомив Хуг.
Він наголосив, що ЗСУ і бойовики повинні тримати військову техніки в спеціальних місцях зберігання.
"Сторони повинні робити більше для встановлення довіри, і саме приміщення техніки під запор, під спостереження, дозволить будувати довіру, тому що тоді ми зможемо сказати, що всі танки з обох сторін на певній відстані не їздять навколо і не займаються (танковим) біатлоном, але вони замкнені і ми можемо це перевірити", - сказав заступник голови СММ ОБСЄ.
5 жовтня, на Луганщині стартувало відведення озброєння менше 100 мм. З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування повністю дотримуються режиму припинення вогню. Трехсуточная тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.
2 жовтня заступник голови моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг висловив побоювання, щовчення бойовиків можуть спровокувати нову ескалацію конфлікту на Донбасі.