В зоні АТО процес відведення озброєння займе 41 день - прес-центр

Відео
Поділитися
В зоні АТО процес відведення озброєння займе 41 день - прес-центр Дводобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння в зоні АТО © Информационнно-аналитический центр СНБО
Українські військові складають списки озброєння, яке повинно бути відведене, для представників ОБСЄ.

3 жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування повністю дотримувалися режиму припинення вогню. Дводобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування.

Про це повідомляє прес-центр АТО.

"Відведення триватиме упродовж 41 доби і проходитиме у декілька етапів. На сьогодні сили АТО складають та узгоджують з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ списки озброєння, яке має бути відведене від лінії зіткнення на відстань не менше 15 кілометрів.Українська сторона суворо дотримується Мінських домовленостей, тож озброєння і техніка буде передислокована у визначенні терміни і під контролем міжнародних спостерігачів та представників ЗМІ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Бойовики "ДНР" заявили про намір відстрочити відведення озброєння і висунули вимогу - ЗМІ

Нагадаємо, Тристороння контактна група в Мінську підписала угоду про відвід гармат калібром менше 100 мм з лінії зіткнення. Згідно йому, відвід озброєння в Донбасі буде відбуватися в два етапи: перший етап почнеться через два дні після повного припинення вогню і завершиться через 15 днів, а другий етап триватиме 24 дні.

Як відомо, з 1 вересня в Донбасі встановилося нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується. Однак питання про відвід озброєнь калібром менше 100 мм так і не було вирішене, хоча не раз піднімалася на переговорах у Мінську.

У той же час, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.

"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.

За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі