Відвід озброєння в Донбасі калібром менше 100 мм буде проводитися в два етапи, повідомив спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдик.
"Сьогодні президент Кучма, посол Кульмухаметов і я підписали доповнення до комплексу заходів. Також поставили свої підписи (представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР") Пушилін і Дейнего. Захарченко і Плотницький, як нам пообіцяли, поставлять підписи пізніше. Документ передбачає відведення в два етапи. Спочатку передбачається відвести танки, потім артилерію і потім міномети", - сказав Сайдик.
Він розповів, що перший етап почнеться через два дні після повного припинення вогню і завершиться через 15 днів, а другий етап триватиме 24 дні.
"ОБСЄ буде здійснювати контроль шляхом моніторингу та верифікації", - сказав Сайдик.
Він також зазначив, що документ передбачає відвід озброєння від лінії зіткнення на 15 км з кожного боку.
"Передбачається відведення озброєння на 15 кілометрів від лінії зіткнення. Спочатку танки і артилерія, потім міномети калібру 120 міліметрів", - сказав він.
У той же час представник бойовиків "ДНР" Денис Пушилін повідомив Донецькому агентству новин, що документ про відвід озброєння передбачає три етапи.
Сьогодні в Мінську тристороння контактна група в Мінську підписала угоду про відвід гармат калібром менше 100 мм з лінії зіткнення.
Як відомо, з 1 вересня в Донбасі введено нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується. Однак питання про відвід озброєнь калібром менше 100 мм так і не було вирішене, хоча не раз піднімалася на переговорах у Мінську.
Як відомо, з 1 вересня в Донбасі встановилося нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується. Однак питання про відвід озброєнь калібром менше 100 мм так і не було вирішене, хоча не раз піднімалася на переговорах у Мінську.
У той же час, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.
"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.
За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.