У п'ятницю, 16 жовтня, заступник голови спеціальної моніторінгової місії (СММ) ОБСЄ Олександр Хуг повідомив, що СММ ОБСЄ в Україні перевищить чисельність у 600 спостерігачів до кінця жовтня.
"В даний час у нас 570 спостерігачів на місці, більшість з них на сході країни. Ще 40 прибудуть до 25 жовтня, так що нас буде більше 600 - це гідна кількість", - сказав Хуг.
Він зазначив, що останнім часом СММ створила передові бази для своїх патрулів чисельністю до 16 спостерігачів кожна уздовж лінії зіткнення в Волновасі і Новоайдарі на території, підконтрольній уряду України, і в Стаханові, який контролюється бойовиками "ЛНР".
Як сказав Хуг, на даний момент СММ має в східній Україні бази в Донецьку ("ДНР"), Луганську та Стаханові ("ЛНР"), Маріуполі, Волновасі, Краматорську, Новоайдарі і Сєвєродонецьку (території, які підконтрольні уряду України).
"Для нас важливо, щоб ті, хто мають фактичний контроль на місцевості, дозволили нам розширюватися географічно, тому що в іншому випадку розширення (місії) не має сенсу", - вважає заступник голови СММ ОБСЄ.
СММ ОБСЄ у звіті за 14 жовтня повідомила, щоб "ДНР" і "ЛНР" заважають спостерігачам місії ОБСЄ здійснювати контроль у прикордонних з Росією районах Донбасу. Крім цього, місії було відмовлено в проїзді на підконтрольному "ДНР" контрольно-пропускному пункті "Зайченко" (26 км північно-східніше Маріуполя).
З випадків перешкоджання діяльності СММ ОСБЄ з боку бойовиків можна також відзначити обстріл автомобілів ОБСЄ під Луганськом 27 липня, організований "ДНР" мітинг проти ОБСЄ, поранення начальника патруля ОБСЄ в Широкиному, місія прийняла рішення залишити Широкине.
Крім того, 9 серпня в Донецьку спалили чотири автомобіля місії ОБСЄ. Спалення автомобілів місії в ОБСЄ пов'язали з доповідями про ситуацію в місті, а 11 серпня в Луганську був організований черговий мітинг проти роботи ОБСЄ. У місії зазначили, що ця акція протесту, як і в Донецьку, була добре організована.