Українська розвідка називає можливу дату нападу Росії

21 листопада, 2021, 11:06 Роздрукувати
Відправити
Відправити

ZN.UA вже писало, що агресор може скористатися затишшям зимових свят.

Українська розвідка називає можливу дату нападу Росії

Росія може спробувати атакувати Україну наприкінці січня – на початку лютого, вважає начальник Головного управління розвідки МОУ Кирило Буданов. Таку думку Буданов висловив у розмові з журналістом Military Times Говардом Олтменом.

Фактично, очільник ГУР МОУ підтвердив інформацію, отриману ZN.UA від джерел у Вашингтоні. Наші співрозмовники не виключають вторгнення або наприкінці грудня – на початку січня, або наприкінці зими – на початку весни 2022 року.

За офіційними оцінками, зараз поблизу російсько-українських кордонів зосереджено понад 92 тисячі військових, бойова техніка. Крім того, Росія продовжує мілітаризацію окупованого Криму, розміщуючи на півострові ракетні комплекси.

«Атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими підуть десантно-штурмові операції на сході, десантування в Одесі та Маріуполі, і менш масштабне вторгнення з боку Білорусі», - йдеться у матеріалі.

За словами Буданова, військові навчання «Захід-2021» довели: Росія може одночасно десантувати до 3,5 тисячі спецпризначенців і десантників. Водночас прямій військовій агресії передуватимуть психологічні операції, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні.

«Підготовлюваний напад буде набагато більш руйнівним, ніж агресія 2014 року», - підкреслив офіцер.

Буданов вважає, що стримати російську агресію могло б посилення військової допомоги США Україні, а також додаткові жорсткі санкції і дипломатичний тиск на РФ. Зокрема Сполучені Штати могли б поставити Україні зенітні ракетні комплекси Patriot, протиракетні, артилерійські та мінометні системи, додає офіцер.

Проте в оборонних відомствах України та США вважають, що президент РФ Владімір Путін ще не ухвалив остаточного рішення. У Пентагоні інтерв'ю Буданова коментувати відмовилися, пославшись на попередні заяви міністра оборони США Ллойда Остіна.

«У нас немає точної впевненості у тому, що саме замислив Путін. Але активність на кордоні, безумовно, привернула нашу увагу», - наголошував міністр. Голова Пентагону запевнив: підтримка США територіальної цілісності та суверенітету України залишається непохитною.

Своєю чергою міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що наша країна зможе дати відсіч агресорові.

«Не вірю в це (у масштабний наступ РФ та захоплення українських територій – ред.). Не забуваймо: ми за вісім років цієї війни навчилися захищатися. Наші Збройні сили на високому рівні, особливо Сухопутні війська», - наголосив він.

Читайте також: Агресія РФ: партнери України не обмежаться «висловленням занепокоєння» – Кулеба

Related video

Минулого місяця Росія знову почала стягувати війська та техніку до кордонів з Україною, нарощуючи угруповання, що залишилося там після весняних «навчань». Агресивність Росії на дипломатичному та військовому напрямках останніми тижнями суттєво зросла. Міграційна криза в Білорусі, напруженість на Балканах, стрімке зростання цін на газ у Європі – у всіх цих подіях простежується російський слід.

Думки щодо мети таких дій Кремля розходяться: одні експерти бачать у них спробу дестабілізації континенту, інші – ширму для спроби силового захоплення України. Напередодні колишній перший заступник голови АП Росії Владіслав Сурков опублікував нову статтю, в якій натякнув: Росія не відмовиться ані від агресії проти інших країн, ані від своїх імперських амбіцій.

З Вашингтона регулярно звучать слова підтримки Сполученими Штатами України та суворих попереджень Росії. Але важливі не лише меседжі та наративи, які Росія має почути, а й дії, які вона побачить після цього. Докладніше читайте у статті Тетяни Силіної «Відкрите питання: Як Америка захищатиме Україну від Путіна?» у ZN.UA.

Дивіться спецтему: У Міноборони Британії вважають, що метою Путіна є захоплення усієї України, але "Росія не досягла жодної зі своїх головних цілей" Одна з важливих невдач Москви - поразка в намаганні захопити стратегічно важливий аеропорт. Ймовірно, йдеться про атаку на Гостомель.  У США розповіли, скільки ракет Росія учора випустила по Україні При цьому там не вбачають підстав вважати, що ворожа армія просунулася вглиб країни, або на Захід  Це не вторгнення РФ на схід України, а повномасштабна атака з кількох напрямків – Кулеба Глава МЗС зазначив, що Україна продовжує захищатися. Зеленський закликав росіян висловити свою позицію у зв'язку із вторгнення РФ в Україну Президент України зазначив, що настав час вийти росіянам й заявити протести проти цієї війни Ворог зазнав серйозних втрат, буде ще більше – президент України Зеленський зазначив, що бої продовжуються.
За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Ольга Чекіс
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК