Агресія РФ: партнери України не обмежаться «висловленням занепокоєння» – Кулеба

Поділитися
Агресія РФ: партнери України не обмежаться «висловленням занепокоєння» – Кулеба © Скріншот Youtube
Опрацьовуються конкретні дії на підтримку нашої країни.

Ключові партнери України опрацьовують конкретні дії для протидії агресії Росії проти нашої країни. І в цьому принципова відмінність нинішньої ситуації від весняного загострення на кордоні, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За словами міністра, на позицію партнерів України вплинули переговори у Вашингтоні та Брюсселі. Так, спільна заява очільників дипломатій Франції і Німеччини була «безпрецедентно чіткою і жорсткою щодо Росії», Москві дали зрозуміти, що агресія матиме наслідки.

«Заяви – це важливо, не треба применшувати їх значення. Але рецепт успіху – це заяви, санкції і військова підтримка України. На відміну від весни, коли партнери обмежувалися словами підтримки, зараз вони опрацьовують конкретні дії на підтримку України у протистоянні агресії РФ. Вони робитимуть ці кроки, щоб стримати Росію від подальших агресивних дій», - зазначив він в етері «1+1».

Весняні маневри РФ були не спробою залякати Україну, а конкретним зміцненням стратегічних позицій російської армії, вважає Кулеба. Міністр закликає ставитись до загроз потрібно серйозно, але без паніки: «Всі працюють і реалістично оцінюють ситуацію».

Кулеба також зазначив, що Україна разом із партнерами працює над зміцненням кордону з Білоруссю, де розгортається міграційна криза. Йдеться як про інженерне зміцнення, так і про фізичну присутність, обмін розвідувальними даними з партнерами, посилену прикордонну розвідку тощо.

Минулого місяця Росія знову почала стягувати війська та техніку до кордонів з Україною, нарощуючи угруповання, що залишилося там після весняних «навчань». Розвідки західних країн попереджали Україну про ризики повторення «сценарію 2014 року», авторитетні американські ЗМІ, близькі до адміністрації Джо Байдена, публікували супутникові знімки російської техніки в прикордонних районах. Однак в Україні загрозу вторгнення РФ довго заперечували, з ОПУ лунали закиди щодо «нагнітання паніки».

Джерела ZN.UA у Вашингтоні не виключають вторгнення Росії в Україну або наприкінці грудня – на початку січня (у період різдвяно-новорічних канікул), або наприкінці зими – на початку весни 2022-го. Наступного дня після публікації матеріалу в Міноборони підтвердили загрозу дестабілізації ситуації в Україні взимку.

У відповідь на дії РФ надати військову допомогу Україні погодилися Велика Британія та Швеція, політичну та фінансову – Євросоюз. З жорсткими заявами виступили США, Німеччина та Франція. Партнери України попередили Кремль про наслідки подальшої ескалації.

Загроза вторгнення Росії в Україну висока. На відміну від публічних коментарів української влади, американські партнери «вкрай стурбовані» «незвичним переміщенням» російських військ поблизу кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. Однак навіть формально оновлене стратегічне партнерство Києва і Вашингтона не дає відповіді на головне запитання. Яке? Читайте статтю Тетяни Силіної «Відкрите питання: як Америка захищатиме Україну від Путіна?».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі