Україні потрібні не солдати зі США та Канади, а зброя — Резніков

Поділитися
Україні потрібні не солдати зі США та Канади, а зброя — Резніков © Микола Мирний / Центр прав людини ZMINA
Союзники повинні узгодити свою позицію щодо ситуації та заявити про готовність допомогти нашій країні "усіма можливими способами". 

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що якщо між Україною та Росією почнеться повномасштабна війна, нашій країні не потрібні будуть солдати зі США та Канади. Він зазначив, що найкращою допомогою для держави в цьому випадку буде надання сучасного озброєння та допомога у модернізації того, яке вже є на балансі ЗСУ. 

"Нам не потрібні американські чи канадські солдати, які б боролися тут за Україну. Ми боротимемося самі, але нам потрібна модернізація озброєнь, (можливості для ведення) електронної війни тощо", – сказав він під час інтерв'ю виданню "Ліга.нет"

Він також відповів на питання про те, чи не спровокує така допомога Росію на вторгнення, зазначаючи, що у випадку з Москвою варіант "не провокувати зовсім" не працює: "Тому що Грузія, Солсбері, Крим". 

Резніков додав, що союзники повинні узгодити свою позицію щодо України та наголосити, що вони є нашими партнерами та готові допомогти "усіма можливими способами". Кремль зупиниться, коли це зрозуміє, переконаний міністр. 

Видання Foreign Policy повідомляє, що Україна просить у США розширену військову допомогу на тлі зростаючої агресії Росії. Йдеться про озброєння, які раніше не поставлялися, а також про техніку, яку Сполучені Штати мали передати Афганістану, але захоплення влади "Талібаном" змінило плани.

Як повідомляє видання The Washington Post, президент РФ Владімір Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.

Тим часом американський президент Джо Байден заявляє, що готує комплексні ініціативи, щоб завадити російському вторгненню в Україну. Він додав, що не приймає жодних "червоних ліній" Москви, оскільки зростають побоювання, що конфлікт, який поки що тліє, може перерости у війну. Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко раніше натякнув, що у разі нападу РФ на Україну підтримає Путіна.

У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про "рішучу підтримку" та "серйозну стурбованість". Докладніше – у статті Олега Шамшура "Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна" у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі