Резніков закликав США, Британію та Канаду направити військових радників до України — The Globe and Mail

Поділитися
Резніков закликав США, Британію та Канаду направити військових радників до України — The Globe and Mail © РБК-Україна
Міністр оборони України просить союзників прискорити темпи допомоги Україні.

Міністр оборони України Олексій Резніков закликав Канаду, США та Велику Британію до надання спільної військової підтримки Україні перед загрозою вторгнення Росії заявивши, що кроки щодо стримування президента Росії Владіміра Путіна необхідно зробити зараз, оскільки потім може бути надто пізно, повідомляє The Globe and Mail.

Резніков заявив, що він виявив розкол серед членів НАТО щодо того, як далеко вони готові зайти в підтримці України. За його словами, Канада, США та Велика Британія більш схильні кинути виклик агресивній поведінці Путіна, ніж Німеччина та Франція, що вагаються через збереження своїх економічних відносин із Росією.

Саме Берлін і Париж стали реальною перешкодою для України в 2008 році, коли Київ на саміті в Бухаресті розраховував отримати ПДЧ для вступу до НАТО, але так і не досягнув бажаного через  позицію Німеччини та Франції.

“На жаль, Німеччина та Франція дуже прагматичні. Вони хочуть дружити із росіянами. Вони ведуть із ними справи“, — сказав Резніков, натякаючи на трубопровід “Північний потік-2”.

Український міністр оборони закликав "англосаксонських союзників" діяти поза НАТО, якщо це необхідно для надання озброєнь українським військовим. На його думку, сухопутні війська України готові до бою, однак Україні необхідно негайно модернізувати свої засоби протиповітряної оборони, військово-морський флот та вивести на якісно новий рівень засоби радіоелектронного стримування перед загрозою від величезної кількості російських збройних сил зосереджених біля кордонів України.

Не менш важливим для України було б розміщення канадійських, американських та британських радників на позиціях поблизу лінії фронту.

“Ми вже маємо подібну програму в Україні. Думаю, що ми можемо її розширити. Замість 50 військових інструкторів — надішліть 500 інструкторів”, — сказав він, маючи на увазі канадську навчальну місію UNIFIER, що складається з 200 солдатів і базується в Яворіві, більш ніж за 1000 км від кордону з Росією.

За словами Резнікова, контингенти інструкторів мають бути розміщені у тих місцях, де Росія зможе їх бачити.

“Було б непогано, якби інструктори були розміщені у Харкові, Маріуполі, Краматорську, Одесі та на Зміїному острові — місцях на сході та півдні України, які можуть бути атаковані першими у разі великомасштабного російського наступу.

“Військові радники зі Сполученого Королівства та США могли б приєднатися до підтримки України на основі двосторонніх домовленостей між нашими країнами, не залучаючи до цього весь Альянс. Коли тут майорять три прапори — Канади, США та Великої Британії, це стане серйозним сигналом для Кремля”, — заявив міністр оборони України.

Рєзніков також вважає, що військова підтримка має здійснюватися одночасно з новими економічними санкціями, спрямованими проти особистих активів Путіна та його найближчого оточення.

Як повідомлялося раніше, надати військову допомогу Україні готові Швеція та Канада.

У червні на військовому полігоні на Донеччині відбулися заняття з індивідуальної підготовки військовослужбовців Збройних сил України в рамках програми ORBITAL. Ця програма співпраці стартувала у 2015 році. Уряд Великої Британії направив в Україну групу інструкторів та військовий персонал для надання допомоги та розвитку оперативних та бойових можливостей ЗСУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі