Україна просить у США нове озброєння та частину «афганської» техніки – Foreign Policy

Поділитися
Україна просить у США нове озброєння та частину «афганської» техніки – Foreign Policy © kmu.gov.ua
Київ хоче посилити повітряну і морську оборону в умовах зростаючої  агресії РФ.

Україна просить у США розширену військову допомогу на тлі зростаючої агресії Росії, пише Foreign Policy. Йдеться про озброєння, які раніше не поставлялися, а також про техніку, яку Сполучені Штати мали передати Афганістану, але захоплення влади «Талібаном» змінило плани.

Зокрема, про оперативні поставки йшлося під час листопадової зустрічі міністра оборони України Олексія Резнікова з головою Пентагону Ллойдом Остіном. За даними видання, Рєзніков передав американському колезі список необхідного, зокрема, систем повітряної і морської оборони, радіоелектронної боротьби.

Крім того, Київ розраховує отримати озброєння, які призначалися Афганістану до захоплення Кабула талібами. Зокрема, гелікоптерів Мі-17, котрі належать США і перебувають на техобслуговуванні в Україні.

Джерело журналістів у МОУ повідомило: після візиту Резнікова у Вашингтон до України відправили представників Пентагону для оцінки потреб нашої країни у сфері протиповітряної оборони.

Вашингтон вивчає прохання України, а також опрацьовує інші способи стримування Росії як дипломатичні, так і економічні, включно із санкціями.

У Пентагоні журналістам відмовилися надати докладнішу інформацію щодо запиту України. «Ми продовжуємо тісно співпрацювати з Україною для оцінки конкретних вимог ЗСУ», - заявив представник Пентагону, підполковник Антон Семелрот.

Держдепартамент та Рада національної безпеки США статтю не коментують.

Як повідомляє видання The Washington Post, президент РФ Владімір Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.

Тим часом американський президент Джо Байден заявляє, що готує комплексні ініціативи, щоб завадити російському вторгненню в Україну. Він додав, що не приймає жодних «червоних ліній» Москви, оскільки зростають побоювання, що конфлікт, який поки що тліє, може перерости у війну. Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко раніше натякнув, що у разі нападу РФ на Україну підтримає Путіна.

У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про «рішучу підтримку» та «серйозну стурбованість». Докладніше – у статті Олега Шамшура «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі