Україна самостійно розслідує катастрофу збитого літака МАУ в Ірані, в той час, коли постраждалі країни перебувають більш у позиції спостерігача, розповів керівник кримінального розслідування справи рейсу 752 Гюндуз Мамедов в інтерв’ю “Радіо Свобода”.
“Так, справа важка, доступу до території, доказів, свідків немає, але ми маємо досвід роботи в умовах екстериторіальності. І родичі жертв нас просто не зрозуміють, якщо ми не будемо діяти. Сподіваюсь, що наші партнери також розділяють таку позицію”, - сказав заступник генерального прокурора України.
Мамедов додав, що Канада готує свій звіт.
“І, звісно, якщо в ньому будуть нові дані щодо обставин справи, цей звіт буде оцінюватися разом з іншою доказовою базою. Але хотілося, щоб наші канадські колеги надали нам першоджерела, використані для складання цього звіту”, - наголосив він.
Вранці 8 січня 2020 року рейс PS752 Міжнародних авіаліній України вилетів з Тегерана до Києва, але був збитий іранськими військовими невдовзі після зльоту. Усі 176 осіб на борту загинули.
Іран довго заперечував причетність КВІР до катастрофи і продовжує приховувати інформацію досі. У Тегерані обмежилися повідомленням про «притягнення до відповідальності» десяти осіб, але хто вони - невідомо.
Правозахисники Human Right Watch повідомили: Іран погрожує членам сімей загиблих в авіакатастрофі, намагаючись відвести звинувачення від Корпусу вартових Ісламської Революції, які збили цивільний лайнер ракетою.
Київ прагне притягнути до відповідальності винних у трагедії і домогтися від Тегерана гідної компенсації родичам загиблих. Іран же, не виявляючи готовності проводити об'єктивне розслідування, хоче скоріше здати справу в архів. Докладніше про те, чому переговори з іранцями - це забіг на «довгу дистанцію», читайте в статті Володимира Кравченка «Не в грошах правда» у ZN.UA.