У «Слузі Народу» ухвалили десять кроків для приборкання коронавірусу, більшість рішень назріли вже досить давно

Поділитися
У «Слузі Народу» ухвалили десять кроків для приборкання коронавірусу, більшість рішень назріли вже досить давно © vchaspik.ua
Головне питання: пропозиції впроваджуватимуться до чи після виборів, залишилось відкритим.

Президент Володимир Зеленський зібрав керівництво держави на нараду через погіршення епідемічної ситуації в Україні. Які рішення щодо стримування епідемії коронавірусу було ухвалено на нараді, розповів голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, Михайло Радуцький.

Народний депутат заявив, що пандемія набирає обертів в усьому світі, однак боятися не треба, адже ситуація «залишається контрольованою» і «влада тримає руку на пульсі» (з огляду на видатки Фонду боротьби з коронавірусом, провалені закупівлі обладнання і ЗІЗ, перевантаженість лікарень тощо, сподіватимемося що він не є нитковидним).

«Наші пріоритети залишаються незмінними: всебічно зміцнюємо систему охорони здоров’я; вибірково, де відчутно не страждає економіка, посилюємо карантин; запроваджуємо реальну відповідальність для керівників за недотримання карантинних обмежень», - запевнив Радуцький у своєму дописі на Facebook.

Освіта: дистанційка кам бек

Прийнято рішення тимчасово перевести вищі навчальні заклади на дистанційне навчання. За словами Радуцького, його підтримують керівники вишів.

«На жаль, вже маємо кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки. Минулого тижня загинув декан географічного факультету КНУ ім. Шевченка», - додав він.

Зі студентами проведуть роз’яснювальну роботу, щоб переконати обмежити кількість контактів та мінімізувати перебування в людних місцях.

Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше, оптимально – 15 жовтня. Втім, прийняття цього рішення покладено на місцеву владу.

Інтернів та студентів старших курсів медичних вишів залучатимуть до роботи в інфекційних відділеннях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності влітку.

«Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з СOVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу», - зазначає депутат.

Розважальні заходи: клуби знову не працюватимуть вночі

У регіонах «червоної» і «помаранчевої» зон знову запроваджуються обмеження на роботу закладів громадського харчування – ресторани та клуби мають зачинятись о 22:00.

«Масові «гулянки» у клубах завершились. Це стосується і всіх масових заходів. Дивитись на порушення заборони «крізь пальці» влада більше не збирається», - підкреслив голова комітету.

Медицина: закупівля ЗІЗ і розгортання інфекційних госпіталів

Міністерство охорони здоров’я повинно збільшити запаси засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) і медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні COVID-19. Має бути встановлений незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, якого вистачить на тривалий час.

У Києві, Одесі та Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Їх облаштовуватимуть у приміщеннях з великою площею, наприклад, у столиці – в Палаці Спорту.

Водночас відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, мають бути підготовлені до прийняття хворих на корнавірус – це дозволить збільшити кількість ліжкомісць.

Про що депутат змовчав, так це про те, що лікарні другої хвилі в Україні не запущено – вони не готові, у деяких не підписано контракти з НСЗУ. А лікарні першої подекуди вже заповнені на понад 100%.

Не згадав Михайло Радуцький і про провалене МОЗ використання коштів з Фонду боротьби з коронавірусом – 3,5% з виділених 14,3 млрд.

«Президент також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн»,  - пише Радуцький.

Де взяти обіцяні МОЗ 12 тисяч концентраторів, яких в Україні бракує, а також фахівців, які зможуть працювати із такими хворими, він не уточнив. Замість цього голова комітету спритно переклав відповідальність на місцеву владу напередодні виборів 25 жовтня.

Тестування

Кількість тестувань методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) має бути збільшена з 30-35 тисяч до 50 тисяч на добу. На збільшення кількості тестувань додатково виділили 260 млн гривень: 100 млн на контрактування приватних лабораторій, 160 млн грн на додаткову закупку реагентів і обладнання.

Втім, важлива не лише кількість тестів, а й алгоритм їх проведення. Нині українці чекають на результат щонайменше 7-8 днів, продовжуючи контактувати з оточуючими та заражати інших.

До того ж, 17 вересня МОЗ випустив новий наказ №2122, яким тепер лише рекомендує тестувати тих осіб, кого закон раніше зобов’язував тестувати, зокрема, медиків. З міністерського наказу зникло і визначення періодичності тестування.

Штрафи за порушення маскового режиму

Під час наради було вирішено рекомендувати Верховній Раді розглянути зміни до закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», що передбачає збільшення штрафів за порушення маскового режиму.

Так, на підприємства, підприємців, установи чи організації, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок, чекає штраф 3400-5100 грн.

Нагадаємо, 3 червня Володимир Зеленський під час поїздки в Хмельницький відвідав одне з місцевих кафе і сфотографувався з чашкою кави в залі закладу. Однак затверджений урядом план поступового пом'якшення карантину передбачав зняття обмежень на роботу закладів громадського харчування не раніше 5 червня.

На Зеленського, керівництво ОПУ, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, власника кафе і керівництво області склали протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення правил карантину. Зеленський мусив сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Однак суд визнав, що президента штрафувати неможна.

У світі черговий рекорд з кількості нових хворих на СOVID-19. Майже 400 тисяч за добу. Наша країна – не виняток:...

Опубликовано Михайло Радуцький Воскресенье, 11 октября 2020 г.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

Попри те, що нині добовий приріст нових випадків захворювання тримається на рівні понад 4 тисячі осіб, і вже перетинав межу в 5 тисяч, міністр охорони здоров'я і головний санітарний лікар не вважають за можливе повернення жорсткого карантину.

Докладніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр «COVID-19: боротьба вручну» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі