Суд скасував рішення про визнання регіональною російську мову в Запорізькій області

Поділитися
Суд скасував рішення про визнання регіональною російську мову в Запорізькій області © НикВести
Місцева влада бачить позитивну динаміку у прагненні запоріжців спілкуватися саме українською.

Запорізький окружний адміністративний суд скасував рішення про визнання російської мови регіональною на території області. Повноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пише у своєму Facebook, що це рішення було ухвалене Запорізькою обласною радою у 2012 році.

"Нарешті скасовано рішення про визнання російської мови регіональною на території Запорізької області. Зокрема, 24 березня 2021 року Запорізьким окружним адміністративним судом ухвалено рішення про визнання протиправним та нечинним рішення облради від 16.08.2012 №2 "Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені законом України "Про засади державної мовної політики", на території Запорізької області", - написав Кремінь у соціальній мережі Facebook.

Кремінь зазначив, що рішення суду набирає законної сили після закінчення терміну подання апеляційної скарги усіма учасниками справи.

Нарешті скасовано рішення про визнання російської мови регіональною на території Запорізької області. Зокрема, 24...

Опубликовано Тарасом Кремінем Понедельник, 5 апреля 2021 г.

На сайті Запорізької облради повідомили, що на сесіях і на робочих засіданнях постійних депутатських комісій, при листуванні депутатами і співробітниками ради використовується тільки українська мова.

"При цьому громадяни, які звертаються до органів місцевого самоврядування, в тому числі, до Запорізької обласної ради, не відчувають дискримінації", - повідомила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Вона додала, що на всіх комунікативних майданчиках серед жителів Запорізької області спостерігається тенденція до використання саме української мови.

25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який деталізував державний статус і вживання української мови в різних сферах життя: від бізнесу до освіти.

16 січня  2021 року набула чинності норма закону, згідно з якою обслуговування споживачів у всіх закладах має вестися саме українською. За порушення законодавства у цій сфері Уповноважений чи його представник мають скласти акт та оголосити попередження. За повторне таке порушення накладається штраф на суб'єкта господарювання в розмірі від 5100 до 6800 грн. Такі штрафи поки не набули чинності. 

11 лютого 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №4638, яким пропонується скасувати штрафи за використання в сфері обслуговування недержавної мови. Ініціаторами законопроекту стали народні депутати з "Слуги народу".

Нагадаємо, що міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає доцільним відтермінувати введення штрафів за порушення мовного законодавства. Він пояснив, що за цей період можна провести промоцію вивчення української мови.

Детальніше про те, як можна любити українську мову і критикувати мовний закон, читайте в статті Геннадія Друзенка "Крок до несвободи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі