Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає доцільним відтермінувати введення штрафів за порушення мовного законодавства. Він пояснив, що за цей період можна провести промоцію вивчення української мови.
"В одному випадку йдеться про поправки Бужанського, які скасовують штрафи в цілому. Є поправки Кравчук, Потураєва та Корнієнка, які відстрочують упровадження штрафів на півтора року до моменту введення всіх інших штрафів. Ми підтримуємо другий варіант", - сказав Ткаченко під час виступу на всеукраїнському форумі "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм" у середу, передає "Інтерфакс-Україна"
Ткаченко вважає, що за 1,5 роки можна провести промоцію вивчення української мови, зокрема заснувати безкоштовні курси з її вивчення у всіх регіонах, чого не було зроблено раніше.
"Якщо ми говоримо про те, що ми спочатку ставимо необхідність виписування штрафів якійсь літній жінці з Одеси або Харкова, тому що вона у своєму магазині не може розмовляти українською мовою, то я вважаю, що в такий спосіб ми не переконаємо більшість населення, яке не володіє достатньою мірою українською мовою, в тому, що її необхідно вивчати", - додав міністр.
25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який деталізував державний статус і вживання української мови в різних сферах життя: від бізнесу до освіти.
16 січня 2021 року набула чинності норма закону, згідно з якою обслуговування споживачів у всіх закладах має вестися саме українською. За порушення законодавства у цій сфері Уповноважений чи його представник мають скласти акт та оголосити попередження. За повторне таке порушення накладається штраф на суб'єкта господарювання в розмірі від 5100 до 6800 грн. Такі штрафи поки не набули чинності.
11 лютого 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №4638, яким пропонується скасувати штрафи за використання в сфері обслуговування недержавної мови. Ініціаторами законопроекту стали народні депутати з "Слуги народу".
Детальніше про те, як можна любити українську мову і критикувати мовний закон, читайте в статті Геннадія Друзенка "Крок до несвободи".