Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на українську мову з 16 січня

Поділитися
Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на українську мову з 16 січня © Facebook/Vasyl Mokan
Обслуговувати клієнта на іншій мові можна буде тільки на його прохання.  

У середу, 16 січня, вступає в силу стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на українську мову, повідомляє урядовий портал.

Відповідно до закону, відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Тому, всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

"На практиці це означає, що український споживач нарешті отримає право на обслуговування державною мовою за замовчуванням - в супермаркеті або в інтернет-магазині, в кафе або ресторані, в банку або в аптеці, на АЗС або на вокзалі, в спортзалі або бібліотеці тощо. Винятків небагато: тільки на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися на іншій мові, прийнятній для обох сторін", - сказав Кремень.

Уповноважений підкреслив, що це стосується не тільки сфери торгівлі, а й освітніх послуг (в тому числі гуртки та секції), медичного обслуговування та надання соціальних послуг.

Омбудсмен наголосив, що українською повинна подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуваннях, квитках, меню і т.д. При цьому інформація українською про товари і послуги може дублюватися і іншими мовами.

За його словами, в разі порушення права на отримання інформації та послуг українською мовою, споживач може звернутися до працівника відповідної установи з проханням обслуговувати його українською.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ним передбачена, зокрема, посаду мовного омбудсмена.

Раніше Кремінь виступив за розробку до 2021 року Державної програми з розвитку і освоєння української мови.

Також він говорив те, що необхідно, щоб Кабмін допоміг затвердити програму розвитку, освоєння української мови. На його думку, це один з ключових документів, який дасть інструментарій, яким чином можна буде проводити і роботу з популяризації, і за поясненням основних норм закону про мову, і, звичайно, проводити відповідні дослідження.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі