Степанов звинуватив НАБУ в спробах зірвати вакцинацію від COVID-19

Відео
Поділитися
Степанов звинуватив НАБУ в спробах зірвати вакцинацію від COVID-19 © Facebook/Максим Степанов
Міністр охорони здоров'я підключився до розпочатої Банкової інформвійни проти директора бюро.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов намагається перекласти відповідальність за провал кампанії з вакцинації українців від коронавірусу на НАБУ, що розслідує справу про закупівлю вакцин через підприємство-прокладку з переплатою майже в $2 млн.

«До чого призводять ці нападки - наслідки торкнуться кожного українця. Україна вже втрачає довіру від виробників вакцин. Такі ситуації руйнують репутацію нашої держави. У нас і без того досить складні переговори, щоб отримати додаткові дози вакцин. Через брудні інформаційні атаки виробники почали висловлювати небажання подальшої співпраці», - заявив він на брифінгу 16 лютого.

Такий варіант розвитку подій прогнозували напередодні, одразу ж після того, як стало відомо про рішення уряду підтримати правку, що дозволяє звільнити директора НАБУ Артема Ситника.

У Центрі протидії корупції повідомили, що рішення Кабміну ініційовано президентом Володимиром Зеленським, незадоволеним розслідуванням «справи вакцин».

Своєю чергою міністр Степанов назвав розслідування НАБУ «спробою зриву вакцинальної кампанії в Україні».

«Ідеться про спробу зриву вакцинальної кампанії. А це своєю чергою відкриває нам шлях до однієї вакцини, яку нам так наполегливо пропонують. Моя позиція - не допустить на ринок України російську вакцину», - додав він.

Таким чином міністр фактично поставив відповідальних за прийняття рішень в країні на розтяжку: або китайська вакцина, але з «відкатом» в 1,9 млн доларів, або соціальна напруженість і протести противників російської вакцини в Україні.

Крім того, Степанов вважає розслідування щодо закупівлі вакцин «інформаційною війни проти команди міністерства». Але готовий надати детективам необхідні документи.

«Минулого тижня всі чули про відкриття справи НАБУ щодо закупівлі вакцин. Сьогодні вранці МОЗ отримало від НАБУ вимогу про надання інформації про всі переговори з виробниками вакцин від COVID-19. Я одразу ж дав доручення про підготовку всіх необхідних документів. Для їх підготовки визначено три дні, але я думаю, що протягом доби всі ці документи будуть передані до НАБУ », - підсумував міністр.

Нагадаємо, 3 лютого Національне антикорупційне бюро відкрило справу про закупівлю вакцин від коронавірусу. Провадження зареєстрували за заявою керівництва ДП «Медичні закупівлі України».

У заяві вказується, що МОЗ вирішило закуповувати вакцини в обхід «Медзакупівель» - єдиного вітчизняного оператора, уповноваженого державою на закупівлю ліків і медзасобів. Що підвищило ціну вакцини на $1 за дозу і $1,9 млн за всю законтрактовану партію.

Приватне підприємство «Лекхім», котре займатиметься поставками вакцини др України, пов'язують з ексміністеркою охорони здоров'я часів Януковича Раїсою Богатирьовою.

Напередодні Кабінет міністрів України підтримав правку до проєкту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу НАБУ у відповідність до вимог Конституції України», що дозволяє звільнити директора бюро Артема Ситника.

Автором правки став міністр юстиції Денис Малюська. Він стверджує, що діяв задля того, щоб «закрити діру в законі та врегулювати статус НАБУ і його директора». За даними джерел ZN.UA в Офісі президента, ініціатива з правкою з'явилася лише за вкрай наполегливого прохання президента Володимира Зеленського.

Відносини Зеленського і Ситника різко зіпсувались через те, що НАБУ активно розслідує справу щодо заступника голови ОП Олега Татарова і відмовляється віддавати її іншому слідчому органу. Іншим каменем спотикання стала справа про закупівлю Міністерством охорони здоров'я вакцин від коронавірусу з імовірною переплатою.

28 серпня Конституційний суд дійшов висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке належить до органів виконавчої влади. В Офісі президента заявили, що Ситник продовжить виконувати обов'язки очільника НАБУ.

Related video

Гарантії незалежності антикорупційних органів є одним з ключових положень співробітництва України із західними партнерами. Спроби тиску на НАБУ призведуть до погіршення відносин з ЄС, США та МВФ, поставлять на паузу євроінтеграційні процеси, зближення з НАТО та отримання нових траншів.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі