Ухвалену урядом правку про звільнення директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника вніс до законопроєкту міністр юстиції Денис Малюська, повідомив у Telegram колишній народний депутат Сергій Лещенко.
Раніше в Центрі протидії корупції повідомили, що автором правки став один з міністрів, однак його ім'я не називалося.
Журналіст і редактор сайту «Наші гроші» Юрій Ніколов нагадав, що з приходом Малюськи до Мін'юсту корупційні схеми не зникли і продовжують працювати.
«Так, він постить мімішні фоточки. Але нам ніколи не було смішно. У юстіціарних тендерах все так само сумно, як і за «злочинних попередників», -підсумував Ніколов.
Сергій Лещенко повідомив, що поправку про знесення Ситника з НАБУ подав міністр юстиції Денис малюська. Нежданчик, так? Так,...
Опубліковано Юрієм НіколовимПонеділок, 15 лютого 2021 р
За даними ЦПК, ініціатива щодо звільнення Ситника належить безпосередньо президенту Володимиру Зеленському - так голова держави відреагував на розслідування про закупівлю вакцин від коронавірусу за завищеною ціною. Директора НАБУ можуть спробувати зробити «винним» у провалі кампанії з вакцинації в Україні.
Серед наслідків, які матиме рішення уряду – остаточна втрата довіри міжнародних партнерів і погіршення стосунків зі США та Євросоюзом. А отже жодних траншей від МВФ, жодних рухів у бік зближення з НАТО і євроінтеграції.
Нагадаємо, 29 листопада підозрюваний у корупції заступник голови Офісу президента України Олег Татаров дав розлогий коментар, в якому назвав НАБУ «не українською історією», а також порадив Артему Ситнику піти у відставку. На Банковій від заяв Татарова відхрестились, заявивши, що вони є його особистою думкою і не відображають позицію ОПУ.
28 серпня Конституційний суд дійшов висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке належить до органів виконавчої влади. В Офісі президента заявили, що Ситник продовжить виконувати обов'язки очільника НАБУ.
Раніше сам Ситник заявив, що позбавити його посади можуть лише після результатів проведення аудиту відомства. Народні депутати відправили на доопрацювання законопроєкт, який пропонує внести зміни в закон про НАБУ і спростити процедуру звільнення його глави, приводом для якого може стати корупційне правопорушення.