Уряд Шмигаля проголосував законопроєкт, яким звільняє директора НАБУ – Шабунін

Поділитися
Уряд Шмигаля проголосував законопроєкт, яким звільняє директора НАБУ – Шабунін © Facebook/НАБУ
Нова українська влада обіцяла послам ЄС і «Великої сімки» не чіпати антикорупційні органи. І вчергове продемонструвала західним партнерам, чи можна вірити її обіцянкам.

Кабінет міністрів України у понеділок, 15 лютого, підтримав законопроєкт, яким звільняє чинного директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, повідомив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Правку щодо звільнення очільника антикорупційного відомства вніс один з міністрів. Усну пропозицію додали до проєкту закону, який змінює процедуру обрання нового директора НАБУ, дозволяючи голові держави обирати «ручного» керманича.

Так, трьох членів до складу конкурсної комісії з відбору директора бюро делегує Рада національної безпеки і оборони,шістьох – уряд (з них три міжнародні експерти).

«За нашою інформацією, звільнення Ситника – особисте рішення Володимира Зеленського. Таким чином останній відреагував на початок розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19», - пише Шабунін.

Якби НАБУ відмовилося реєструвати провадження після отримання заяви про злочин від державного підприємства «Медичні закупівлі України», це було б порушенням вимог Кримінального процесуального кодексу.

Голова ЦПК припускає, що на Банковій хочуть «повісити» на Артема Ситника відповідальність за провал кампанії з вакцинації українців від коронавірусу. Хоча поки що у справі не встигли провести жодної слідчої дії (провадження зареєстрували 3 лютого), жодного обшуку чи вилучення документів.

«Люди, які вклали цей треш президенту, розвели його як дитину. Щоправда це жодною мірою не виправдовує Зеленського. Зрештою, це рішення президента слухати Єрмака, Татарова, Степанова і Авакова, а не самому документи нарешті читати», - наголошує він.

Серед наслідків, які матиме рішення уряду – остаточна втрата довіри міжнародних партнерів і погіршення стосунків зі США та Євросоюзом. А отже жодних траншей від МВФ, жодних рухів у бік зближення з НАТО і євроінтеграції.

Сьогодні КМУ проголосував законопроєкт, яким звільняє чинного директора НАБУ. Відповідну правку (про звільнення...

Опубликовано Vitaliy Shabunin Понедельник, 15 февраля 2021 г.

Нагадаємо, 29 листопада підозрюваний у корупції заступник голови Офісу президента України Олег Татаров дав розлогий коментар, в якому назвав НАБУ «не українською історією», а також порадив Артему Ситнику піти у відставку. На Банковій від заяв Татарова відхрестились, заявивши, що вони є його особистою думкою і не відображають позицію ОПУ.

28 серпня Конституційний суд дійшов висновку, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке належить до органів виконавчої влади. В Офісі президента заявили, що Ситник продовжить виконувати обов'язки очільника НАБУ.

Раніше сам Ситник заявив, що позбавити його посади можуть лише після результатів проведення аудиту відомства. Народні депутати відправили на доопрацювання законопроєкт, який пропонує внести зміни в закон про НАБУ і спростити процедуру звільнення його глави, приводом для якого може стати корупційне правопорушення.

Поділитися
Дивіться спецтему: Спроба звільнити Ситника
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі