StateWatch: Якщо "Лекхім" не закупить певну кількість вакцини до травня, компанія повинна буде повернути весь аванс

Поділитися
StateWatch: Якщо © Фокус
До кінця березня Україна має отримати 700 тисяч доз. 

Якщо компанія "Лекхім", яка є посередником в закупівлі вакцини проти коронавірусу між українським МОЗ та китайською компанією Sinovac, не закупить до травня 1,9 млн доз препарату, то змушена буде віддати повну передоплату. Про це повідомляє організація StateWatch, яка проаналізувала договір. 

Першу партію вакцини компанія повинна поставити в Україну протягом 30 днів після того, як препарат зареєструє один з компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії чи Європейського Союзу, або після того, як його схвалять у ВООЗ. Це також має відбутися не пізніше 31 березня цього року. До цього часу Україна вже має отримати 700 тис. доз.

Друга партія - 1,2 млн доз, які мають передати протягом 90 календарних днів з дати реєстрації вакцини, однак не пізніше 31 травня цього року. 

Якщо графік поставок буде порушено, "Лекхім" повинна буде повернути кошти ДП "Медзакупівлі". Однак сторони можуть укласти додаткову угоду, яка продовжить термін поставки препарату.

Раніше голова правління і головний виконавчий директор Sinovac Biotech Інь Вейдун заявив про те, що їхня вакцина від коронавірусу під час третьої фази клінічних випробувань в Туреччині, Індонезії та Бразилії показала хорошу ефективність.

Зокрема, результати дослідження в Туреччині показали, що вакцина ефективна на 91,25%, в Індонезії - 65,3%. Випробування, яке проводили в Бразилії, показали, що препарат на 100% ефективний проти важкого перебігу ковіду і на 78% під час легкої форми. Тобто загальний показник ефективності препарату становить 50,38%, якщо брати до уваги не лише хворих із ковідом середньої та важкої форми, але й тих, хто не потребує клінічної допомоги, тобто "легких пацієнтів". 

Зазначимо, що вакцина проти коронавірусу від Pfizer і BioNTech на третій - фінальній - стадії клінічних випробувань показала 95% ефективності.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов анонсував, що найближчим часом Україна підпише договори з іншими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу. За словами Степанова, масова вакцинація українців почнеться в зазначені терміни - в лютому 2021 року.

В "Лекхім" заявили про намір затвердити препарат від компанії Sinovac в Україні до 5 лютого. Глава наглядової ради Валерій Печаєв під час пресконференції заявив, що документи будуть подані тоді, коли вакцину затвердять в Бразилії

Про те, як влада України провалила кампанію вакцинації, читайте в матеріалі Алли Котляр "Антиділа".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі