Ляшко розповів, хто отримає вакцину від Sinovac

Поділитися
Ляшко розповів, хто отримає вакцину від Sinovac © Министерство здравоохранения Украины
Україна отримає лише 100 тис. доз препарату від Pfizer.

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко розповів, що китайську вакцину від компанії Sinovac отримають ті, кому не вистачить препарату від Pfizer. Спершу щеплення робитимуть для медичних працівників. Про це чиновник розповів під час спілкування з журналістами BBC News Україна.

Препарат компанії Pfizer одразу ж відправлять на мобільні бригади і для вакцинування інших  медпрацівників. 

"Pfizer буде їхати з холодильника з температурою - 80 у холодильник, де буде +2. За таких умов вона може зберігатися 5 днів. Через такі температурні умови найбільш економічно доцільно використовувати Pfizer у мобільних бригадах для лікарів", - сказав він.

Для того, щоб вакцинувати лікарів та соцпрацівників, Україні необхідно 300 тис. доз препарату Pfizer.

"Приїде 100 тисяч доз, то тільки для лікарів", - додав він.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов 13 січня анонсував, що найближчим часом Україна підпише договори з іншими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу.

За словами Степанова, масова вакцинація українців почнеться в зазначені терміни - в лютому 2021 року.

В "Лекхім" заявили про намір затвердити препарат від компанії Sinovac в Україні до 5 лютого. Глава наглядової ради Валерій Печаєв під час пресконференції заявив, що документи будуть подані тоді, коли вакцину затвердять в Бразилії.

Раніше вчений-біофізик, фахівець з молекулярної динаміки і блогер Семен Єсілевський звернув увагу на матеріал журналу Nature про китайську вакцину компанії Sinovac.

Вчений на своїй сторінці в Facebook вказує, що в документі немає принципово нової інформації про препарат, але акцентує увагу на ключових тезах статті.

У матеріалі зокрема вказується, що загальна ефективність вакцини 50.4%, що гнітюче мало, але важкі випадки захворювання, що вимагають госпіталізації і кисню, вона запобігає практично повністю.

Використання вакцини доцільно для зменшення смертності та навантаження на лікарні в тих країнах, "які знаходяться в абсолютно відчайдушній ситуації і не мають іншого вибору", пише блогер.

Експерт робить висновок, що розвинені країни закуповувати цю вакцину не будуть, так як є кращі альтернативи.

"Це варіант для найбідніших і найтупіших, типу України", пише Єсілевський.

Різнобій у результатах клінічних випробувань вакцини в Бразилії, Туреччини та Індонезії підтверджує, що вакцина не особливо надійна. У бразильському дослідженні брали участь в основному лікарі, тому вона не об'єктивна. У лікарів, по-перше, набагато вище ризик зараження і доза інфікуються, а по-друге, їх тестують на порядок частіше і ретельніше, ніж решта населення.

Про те, як влада України провалила кампанію вакцинації, читайте в матеріалі "Антиділа".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі