У МОЗ спростували інформацію Chas News про те, що уряд України рекомендував компанії Sinovac співпрацювати з "Лекхім"

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
У МОЗ спростували інформацію Chas News про те, що уряд України рекомендував компанії Sinovac співпрацювати з
МОЗ надало редакції ZN.UA офіційний лист-підтвердження.

Напередодні у ЗМІ з’явилася інформація про те, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав неправду про співпрацю китайської компанії Sinovac з українською "Лекхім" щодо постачання в Україну вакцини проти коронавірусу. Питання викликало те, що журналісти, зателефонувавши на гарячу лінію компанії Sinovac, несподівано отримали відповідь, адже це перевищує повноваження і кваліфікацію оператора, що відповідає на вхідні дзвінки. У пресслужбі МОЗ спростували інформацію, викладену у відповідному відеосюжеті, та надали ZN.UA текст листа, отриманого від Sinovac. 

“Міністерство охорони здоров’я України влітку 2020 року розпочало комунікацію безпосередньо з компанією Sinovac Biotech щодо поставки в Україну вакцин від COVID-19.  На той час вакцина для профілактики інфекції SARS CoV-2, розроблена компанією Sinovac Biotech, пройшла другу стадію клінічних випробувань”, - заявили у МОЗ.

У міністерстві додали, що згодом на їхню адресу та ДП “Медичні закупівлі України”, яке є безпосереднім виконавцем контрактних умов, надіслали лист від китайської компанії Sinovac Biotech Ltd. У ньому йшлося про те, що АТ "Лекхим" є офіційним авторизованим представником  компанії Sinovac Biotech (скан-копія листа додається). Вказано, що у подальшому спілкуванні з Sinovac Biotech Ltd. різним каналами комунікації, були присутні представники АТ“Лекхим”. 

“Таким чином, китайським виробником Sinovac Biotech Ltd. вакцин проти SARS-CoV-2 було визначено АТ «Лекхим» офіційним представником в Україні”, - додали в МОЗ.

Водночас у пресслужбі міністерства зазначили, що Китай відмовився співпрацювати з Україною без посередника, бо у них в нашій країні є офіційний авторизований представник.

Раніше голова правління і головний виконавчий директор Sinovac Biotech Інь Вейдун заявив про те, що їхня вакцина від коронавірусу під час третьої фази клінічних випробувань в Туреччині, Індонезії та Бразилії показала хорошу ефективність.

Зокрема, результати дослідження в Туреччині показали, що вакцина ефективна на 91,25%, в Індонезії - 65,3%. Випробування, яке проводили в Бразилії, показали, що препарат на 100% ефективний проти важкого перебігу ковіду і на 78% під час легкої форми. Тобто загальний показник ефективності препарату становить 50,38%, якщо брати до уваги не лише хворих із ковідом середньої та важкої форми, але й тих, хто не потребує клінічної допомоги, тобто "легких пацієнтів". 

Зазначимо, що вакцина проти коронавірусу від Pfizer і BioNTech на третій - фінальній - стадії клінічних випробувань показала 95% ефективності.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов анонсував, що найближчим часом Україна підпише договори з іншими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу. За словами Степанова, масова вакцинація українців почнеться в зазначені терміни - в лютому 2021 року.

В "Лекхім" заявили про намір затвердити препарат від компанії Sinovac в Україні до 5 лютого. Глава наглядової ради Валерій Печаєв під час пресконференції заявив, що документи будуть подані тоді, коли вакцину затвердять в Бразилії

Про те, як влада України провалила кампанію вакцинації, читайте в матеріалі Алли Котляр "Антиділа".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі