Соратники Гандзюк вимагають створити у Раді ТСК щодо нападів на активістів

Поділитися
Соратники Гандзюк вимагають створити у Раді ТСК щодо нападів на активістів Активісти просять створити нову ТСК для контролю розслідувань щодо нападів на активістів
Громадськість зібрала дані про найбільш жорстокі напади і вбивства, починаючи з 2017 року.

Громадські організації звернулися до нової Верховної Ради України з вимогою, щоб у Раді працювала Тимчасова слідча комісія щодо нападів на громадських активістів. Про це повідомляє у Facebook громадська ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?".

"Тимчасова слідча комісія з нападів на цивільних активістів повинна працювати у новій ВРУ! Громадські організації підписали заяву в новий склад Верховної Ради України", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що 2017-2018 роках по країні пройшла безпрецедентна серія нападів на громадських активістів. Громадськість зібрала дані про найбільш жорстокі напади і вбивства, починаючи з 2017 року. Це так званий "список Гандзюк" - 55 справ щодо нападів, серед яких 5 вбивств.

Відзначається, що завдяки існуванню ТСК справи нападів на цивільних активістів перебували під постійним парламентським контролем, що дозволило мінімізувати ризик того, що їх розслідування буде "поховано" слідчими органами.

У звіті ТСК, який був затверджений Верховною Радою в липні 2019 року, вказані недоліки і провали правоохоронних органів при розслідуванні справ нападів на громадських активістів.

Як підкреслюється в заяві, тільки активний контроль з боку парламенту дозволить уникнути цих ризиків і довести розслідування нападів на цивільних активістів до логічного кінця - покарання всіх замовників.

"У зв'язку з викладеним вище, вимагаємо від депутатських фракцій Верховної Ради України дев'ятого скликання створити нову тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк і нападів на інших громадських активістів з терміном діяльності - 1 рік!" - йдеться в заяві.

Нагадаємо, що 6 листопада 2018 року Верховна Рада схвалила створення тимчасової слідчої комісії у складі 19 народних депутатів на чолі з позафракційним депутатом Бориславом Березою. 20 листопада було вирішено створити п'ять робочих груп для розгляду нападів на активістів та журналістів у п'яти містах України – Херсоні, Одесі, Харкові, Києві та Сєвєродонецьку.

У лютому депутати продовжили роботу тимчасової слідчої комісії. Також вони затвердили попередній звіт про роботу ТСК з низкою рекомендацій.

Про напад на громадських активістів в Одесі детально читайте в матеріалах Ніни Перстньової "Коли уб'ють, звертайтеся..." і "Біси міста "Ангела" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі