Верховна Рада України ухвалила постанову про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) для розслідування вбивств активістки Катерини Гандзюк та інших громадських активістів. Документ підтримали 259 народних депутатів.
Проти створення тимчасової комісії проголосував лише позафракційний депутат Сергій Мельничук.
У DT.UA порівняли попередній перелік кандидатур, яких передбачалося включити до складу ТСК та той, який вийшов у результаті. Нові кандидати далі будуть відмічені наступним чином – Н.
Згідно із постановою, до ТСК увійшли шість народних депутатів з фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Алєксєєв, Юрій Буглак, Валерій Карпунцов, Мустафа Найєм (Н), Максим Саврасов (Н) та Василь Яніцький (Н). Також членами слідчої комісії стали три депутат від фракції "Народний фронт", Ігор Алєєксєєв, Сергій Висоцький та Антон Геращенко. Зазначимо, що активісти виступили із заявою про те, що участь радника глави МВС Антона Геращенко в ТСК є неприпустимою.
Із фракції "Опозиційного блоку" до ТСК потрапили Юрій Павленко та Дмитро Шпенов (Н). Також членами тимчасової комісії стали Олена Сотник ("Самопоміч"), Ігор Луценко (ВО "Батьківщина"), Андрій Шипко (Н) (Група "Партія "Відроження"), Євген Рибчинський (Н) (Група "Воля народу"), а також позафракційні Ірина Геращенко та Борислав Береза (Н).
При цьому документі зазначено, що головою ТСК буде Борислав Береза, а його заступником Сергій Алєєксєєв.
Не увійшли до ТСК, хоча й були включені у попередній перелік членів комісії, народні депутати Віктор Король та Ірина Суслова із фракції "Блок Петра Порошенка" та позафракційна Ганна Гопко.
Серед обов'язків ТСК буде перевірка відомостей про напади на громадських діячів, а також перевірка ходу розслідування таких фактів правоохоронцями. Безпосередньо комісія буде контролювати розслідування вбивства Катерини Гандзюк. Відповідну постанову зареєстрували у вівторок, 6 листопада.
У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко під час виступу в парламенті заявив, що не надасть доступ до матеріалів слідства членам парламентської тимчасової слідчої комісії, щоб не перешкодити розслідуванню справи. Це дуже обурило народних депутатів, які в свою чергу звинуватили Луценка у неефективній роботі.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство".
За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав грошові кошти керівнику групи виконавців - Торбину. Сергія Торбина і ще чотирьох людей поліція затримала в другій половині серпня. Всі підозрювані брали участь в АТО (тепер - ООС) в складі добровольчих підрозділів. Вони всі, окрім Торбина, зізналися у злочині.
Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.
Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу шпиталізували з хімічними опіками 40% тіла. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Відзначимо, що народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, вічний смотрящий за темами МВС в Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.