"На даний час кримінальне провадження за фактом нападу на Катерину Гандзюк розслідується як закінчений злочин - за пунктами 4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, скоєне групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, на замовлення)", - повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.
Розслідування нападу на Гандзюк за ініціативи Генеральної прокуратури проводить Служба безпеки України. Раніше до опікового відділення Київської міської клінічної лікарні №2, в якому померла активістка, прибула слідчо-оперативна група столичної поліції. Слідчі розпочали огляд тіла загиблої, тривають й інші першочергові слідчі дії.
Як повідомлялося, 31 липня невідомий облив кислотою радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу із серйозними опіками 40% тіла доставили до реанімації. Експертиза встановила, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".
3 серпня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого жителя Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Потерпіла та свідки Новікова не впізнали. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому підозри, і Новікова звільнили з-під варти.
У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович мав подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо придбаною Віктором Горбуновим. Водієм виступав В'ячеслав Вишневський, на Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи.
Організатору та виконавцю обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Усі підозрювані, крім Торбіна, дали свідчення.