"Я прийшла сьогодні до суду, де повинні були розглядати апеляцію і повинен був бути відеозв'язок зі свідками зі Львова щодо його алібі. Поки чекала в суді, прийшов прокурор і сказав, щоб я їхала забирати брата, він не винен", - розповіла журналістам Кадукова.
Адвокат Миколи Новікова Камілжан Шадманов пояснив журналістам, що сам відкликав апеляцію у зв'язку із закриттям справи проти його підзахисного. "Я відкликав свою апеляцію. За 15 хвилин до початку засідання прокурор показав постанову про закриття кримінального провадження щодо мого підзахисного", - сказав він.
При цьому його сестра має намір домагатися вибачень від правоохоронців. "Ми й надалі будемо боротися, ми хочемо вибачень", - підкреслила Ірина Кадукова. Додавши, що визнання з брата силою правоохоронці не вибивали, що підтвердив сам Новіков.
Зазначимо, 3 серпня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого жителя Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави.
Сестра затриманого повідомляла про те, що алібі Новікова можуть підтвердити 7-8 осіб, але нікого з них поліція так і не допитала. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, не причетний до нападу на неї.
"Я співчуваю тому бідоласі, якого поліцейські затримали у моїй справі, на 99% це випадкова людина. Я розумію, що дуже швидко треба було гасити інформаційні хвилі і це робили ціною його долі. Мої близькі, які бачили нападника, кажуть, що це не він", - сказала активістка.
Як повідомлялося, 31 липня невідомий облив кислотою радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу із серйозними опіками 40% тіла доставили до реанімації. Експертиза встановила, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".
3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Незважаючи на розпорядження генпрокурора, поліція продовжує здійснювати слідчі дії і не передала матеріали справи в СБУ.
Підозрюваними у справі Гандзюк проходять шестеро осіб. Трьом з них суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зокрема Віктору Горбунову, якого підозрюють у купівлі кислоти для вчинення злочину. Він залишиться під вартою до 16 жовтня.