САП вчетверте закрила справу Роттердам+

Відео
Поділитися
САП вчетверте закрила справу Роттердам+ Фото: facebook.com/nabu.gov.ua
НАБУ оскаржить рішення.

Новий старший групи прокурорів, виконувач обов'язків начальника п'ятого відділу антикорупційної прокуратури Денис Демків в чергове закрив справу про збитки від формули Роттердам плюс.

НАБУ оскаржить це нове рішення до в.о. керівника САП Максима Грищука, повідомляє НАБУ на сторінці у Facebook.

Також повідомляється, що у заслуховуванні справи в присутності в.о. керівника САП та інших прокурорів групи новий старший групи прокурорів відмовив. Він проігнорував думку прокурора САП, що також здійснює процесуальний контроль у справі з початку її розслідування та має протилежну позицію стосовно долі кримінального провадження, який готовий представити обвинувачення у суді.

Що відомо про Демківа по роботі у САП?

Журналіст Олег Новіков у своєму Telegram пише, що двічі він як процесуальним керівник закривав кримінальні провадження стосовно двох суддів: Рокитнянського районного суду Київської області Леоніда Нечепоренка та Барського райсуду Вінницької області Володимира Хитрука.

"Обох суддів підозрювали в одержанні хабара, сам Демків просив про їх відсторонення, а потім... закрив справи", пише журналіст.

Денис Демків. Фото из Telegram журналіста Олега Новікова
Денис Демків. Фото из Telegram журналіста Олега Новікова

Повідомляється, що у нього є виправдувальний вирок ексголові Захарівської районної державної адміністрації в Одеській області Дмитру Франчуку. Згідно з повідомленням, "його обвинувачували у заволодінні грошами, а саме виписаною собі надбавки в 65 тисяч гривень".

Також нещодавно Демків скерував до суду справу колишнього начальника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України Михайла Дзюдзя. "Він (Демків - Ред.) пом'якшив йому обвинувачення з одержання хабара на зловживання впливом. Нова кваліфікація не передбачає конфіскації майна. Дзюдзь нібито одержував гроші від підпорядкованих йому керівників установ виконання покарань за не проведення перевірок в цих закладах", йдеться у повідомленні.

Скриншот Telegram Олега Новікова
Скриншот Telegram Олега Новікова

У НАБУ нагадують, що справа "Роттердам+" є однією з найбільш значущих для України.

У НАБУ впевнені, що поставити крапку у цій справі має тільки суд.

Нагадаємо, що у справа "Роттердам+" перебуває на стадії досудового розслідування з весни 2017 року і ніяк не може дійти до судового розгляду по суті. Генеральна прокуратура вважає, що причина у "відсутності ефективної робочої комунікації між детективами НАБУ і прокурорами".

Два тижні тому генеральна прокурорка Ірина Венедіктова змінила одіозного прокурора Пономаренка, який тричі безпідставно закривав справу, на Дениса Демківа, але "якість комунікації" між САП та НАБУ кращою не стала.

За результатами досудового розслідування НАБУ, з весни 2016- го по літо 2019 року за допомогою формули "Роттердам +" українцям завдали збитків на 39 мільярдів гривень. Гроші можна повернути, але робити це повинні або Денис Шмигаль, або Ірина Венедіктова, подавши від імені держави позов проти ДТЕК, що вже виглядає як фантастичний сценарій. Докладніше читайте в матеріалі Юлії Самаєвої  "Убити дракона" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі