В.о. голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук вдруге скасував рішення про закриття справи «Роттердам+». Він також скасував постанову про відновлення розслідування, що передувало закриттю.
«Таким чином, слідство не втратило дорогоцінні процесуальні дані, які необхідні для його завершення і направлення справи до суду», - повідомили в НАБУ.
У НАБУ нагадали, що старший у групі прокурорів Віталій Пономаренко вже тричі закривав справу «Роттердам+» : у серпні 2020 року, січні та квітні 2021 року. У першому випадку рішення прокурора скасував Вищий антикорупційний суд, у другому і третьому - в.о. голови САП.
«НАБУ вкотре закликає генпрокурора Ірину Венедіктову замінити старшого групи прокурорів у справі« Роттердам+». Адже поведінка цього прокурора свідчить про його упередженість. Зараз тільки у генпрокурора є можливість замінити Пономаренка, проте вона уникає прийняття відповідного рішення», - заявили в НАБУ.
У Бюро наполягають, що сукупність зібраних слідством доказів є достатньою для того, щоб обгрунтованість висунутих обвинувачень визначав суд.
У березні 2017 го НАБУ початок кримінальне провадження з приводу формули "Роттердам+". Воно було кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем). Розслідуванням було встановлено, що глава і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 при розробці порядку формування оптової ринкової ціни ("Роттердам+") забезпечили включення в нього явно необґрунтованою формули, збільшувала вартість вугілля. Таким чином вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.
З запуском нового ринку електроенергії, який відбувся 1 липня 2019 року, методика формування оптово-роздрібної ціни на електроенергію, більш відома як формула "Роттердам+", припинила своє існування.
Тривають розгляд справи «Роттердам+» про нанесення державі збитків від впровадження цієї формули, а також спроби її закрити з боку прокурора, котрий цю справу веде. Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?».