Венедіктова замінила прокурора, який тричі закривав «справу Роттердам+»

Поділитися
Венедіктова замінила прокурора, який тричі закривав «справу Роттердам+» © НАБУ
Генпрокурорка мала всі повноваження для відведення Пономаренка ще кілька місяців тому, але не робила цього.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова змінила прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталія Пономаренка, який очолював групу прокурорів у «справі Роттердам+» і тричі закривав провадження.

«Сьогодні вранці мною прийнято рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні «Р +»», - пише Венедіктова на сторінці у Facebook.

Генпрокурорка нагадала, що двічі постанови Пономаренка скасовував в.о. голови САП Максим Грищук і один раз – Вищий антикорупційний суд. Про відсторонення Пономаренка просили детективи НАБУ і потерпілі у справі.

«Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає», - додала Венедіктова.

Водночас генпрокурорка не згадала про те, що мала всі повноваження для того, аби вже давно відвести Віталія Пономаренка від цього розслідування.

Зокрема, ч.3 ст. 37 Кримінального процесуального кодексу дозволяє генпрокурору відвести прокурора через неефективність. Іншою підставою для відведення прокурора є рішення суду (ст. 77 КПК), нагадує Центр протидії корупції.

Є одне кримінальне провадження, в ході розслідування якого я змушена звернути увагу на повну відсутність ефективної...

Опубликовано Ириной Венедиктовой Среда, 5 мая 2021 г.

У січні 2021 року САП вкотре поновила «справу «Роттердам+» і замінила прокурора Віталія Пономаренка. Однак він залишився старшим групи прокурорів, що може змінити тільки повноправний керівник САП, генеральний прокурор або виконуючий його обов'язки.

Ірина Венедіктова анонсувала проведення щодо Пономаренка службової перевірки. Генпрокурорка також пообіцяла «забезпечити справедливе дослідження всіх без винятку обставин, пов'язаних з розслідуванням справи і забезпеченням процесуального провадження». Однак результати перевірки оприлюднені не були, а Пономаренко залишився старшим групи прокурорів.

В інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник підкреслив що справу «Ротердам +» вже давно мали передати в суд, але через дії прокурора і позицію генпрокурорки Венедіктової її заблоковано. При цьому в Офісі генпрокурора звинувачують НАБУ у «спробах приховати неефективне досудове розслідування».

За результатами досудового розслідування НАБУ, з весни 2016- го по літо 2019 року за допомогою формули «Роттердам +» українцям завдали збитків на 39 мільярдів гривень. Гроші можна повернути, але робити це повинні або Денис Шмигаль, або Ірина Венедіктова, подавши від імені держави позов проти ДТЕК, що вже виглядає як фантастичний сценарій. Докладніше читайте в матеріалі Юлії Самаєвої  «Убити дракона» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі