САП поновила розслідування по формулі «Роттердам+»

Поділитися
САП поновила розслідування по формулі «Роттердам+» © zeit.de
Замінений прокурор Віталій Пономаренко, що закрив справу.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура поновила розслідування справи щодо формули "Роттердам+". Про це пише УНН з посиланням на речницю САП Ольгу Постолюк.

"Розслідування поновили. Наразі воно призупинене у зв’язку з виконанням міжнародного запиту", - сказала Постолюк.

За інформацією ЗМІ, на підставі ст. 313 КПК замінено прокурора з Віталія Пономаренка, який закрив справу, на іншого. Однак Пономаренко залишився старший групи прокурорів, що може змінити лише повноправний керівник САП, генеральний прокурор або виконувач його обов'язків. 

Додамо, що підозри фігурантам повернули, а слідство у справі наразі зупинене у зв'язку з виконанням міжнародно-правової допомоги, яка стосується частини справи про незаконне використання інсайдерської інформації. Йдеться про придбання інвестиційною компанією ICU облігацій групи компаній ДТЕК на міжнародному фінансовому ринку напередодні запровадження формули «Роттердам плюс».

Раніше повідомлялось, що САП знову закрила кримінальне провадження про нанесення державі збитків від формули формування ціни вугілля «Роттердам +». НАБУ називає дії САП незаконними і обіцяє оскаржити їх у суді.

Як писало ZN.UA, за результатами досудового розслідування НАБУ, нас із вами обкрадали з весни 2016-го по літо 2019-го з допомогою формули «Роттердам+», завдавши збитків на 39 мільярдів гривень. Ці гроші можна повернути, але робити це мають або Денис Шмигаль, або Ірина Венедіктова, подавши від імені держави позов аж проти ДТЕК, що вже виглядає як фантастичний сценарій. А з огляду на те, з якою кількістю в медіа множаться «експертні заяви», що при «Роттердамі» було краще і дешевше», малоймовірним стає навіть стриманий сценарій, за якого відповідальність за злочин понесуть хоча б рядові виконавці. Детальніше читайте в матеріалі Юлії Самаєвої - "Убити дракона".

В інтерв'ю редактору відділу політики\ ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник наголосив, що справа "Ротердам+" вже давно мала бути передана в суд, але в силу не зовсім адекватних дій прокурора і позиції генпрокурора Венедиктової, вона заблокована. Водночас в Офісі Венедиктової заявили, що НАБУ відбуваються спроби приховати неефективне досудове розслідування, перекладаючи звинувачення на прокурорів САП і ОГП.

Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?» .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі