Більш ніж півтора року у Антимонопольному комітеті України (АМКУ) вели розслідування щодо затвердження формули формування ринкової вартості вугілля, так званої "Роттердам +". Сьогодні, 18 грудня, АМКУ прийняв рішення закрити справу, повідомляє РБК-Україна.
"Закрити розслідування через відсутність порушень законодавства в діях Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг", - повідомляють в АМКУ.
Уточнюється, що розслідування АМКУ було розпочато в травні 2019 року на підставі звернення Національного антикорупційного бюро. Комітет дійшов висновку, що формула "Роттердам +" не мала ніякого негативного впливу на стан конкуренції на енергетичному ринку.
Нагадаємо, що в даний момент АМКУ очолює близька подруга президента Зеленського Ольга Піщанська і рішення, прийняте на користь Ахметова, а не української держави, однозначно говорить про пріоритети президента.
Формула "Роттердам +" була прийнята в березні 2016 року у виконання рекомендацій Антимонопольного комітету, який ще в 2015 році зобов'язав НКРЕКП відійти від ручного визначення цін на вугілля і впровадити прозору європейську методологію.
Як писало ZN.UA, за результатами досудового розслідування НАБУ, нас із вами обкрадали з весни 2016-го по літо 2019-го з допомогою формули «Роттердам+», завдавши збитків на 39 мільярдів гривень. Ці гроші можна повернути, але робити це мають або Денис Шмигаль, або Ірина Венедіктова, подавши від імені держави позов аж проти ДТЕК, що вже виглядає як фантастичний сценарій. А з огляду на те, з якою кількістю в медіа множаться «експертні заяви», що при «Роттердамі» було краще і дешевше», малоймовірним стає навіть стриманий сценарій, за якого відповідальність за злочин понесуть хоча б рядові виконавці. Детальніше читайте в матеріалі Юлії Самаєвої - "Убити дракона".
В інтерв'ю редактору відділу політики\ ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник наголосив, що справа "Ротердам+" вже давно мала бути передана в суд, але в силу не зовсім адекватних дій прокурора і позиції генпрокурора Венедиктової, вона заблокована. Водночас в Офісі Венедиктової заявили, що НАБУ відбуваються спроби приховати неефективне досудове розслідування, перекладаючи звинувачення на прокурорів САП і ОГП.
Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?» .