НАБУ звинувачує Офіс генпрокурора в саботажі "справи Роттердам +"

Поділитися
НАБУ звинувачує Офіс генпрокурора в саботажі Фото: РБК-Україна
Слідство наполягає на зміні прокурора, а в ГПУ відмовчуються.

Національне антикорупційне бюро поінформувало комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики про проблеми в розслідування так званої "справи Роттердам+".

Про це повідомила пресслужба НАБУ на сторінці в Facebook.

Згідно із заявою, слідчими НАБУ зібрана достатня доказова база того, що через формули "Роттердам+" було завдано багатомільярдних збитків народу України.

"Слідство впевнене, що зібрало достатньо доказів, щоб довести, що народу України за допомогою формули "Роттердам+" завдали багатомільярдних збитків. І вже суд повинен зважити всі обставини і прийняти справедливе рішення. Очевидно, що належним чином представити звинувачення в суді нинішній прокурор не в стані, оскільки він, незважаючи на шість обгрунтованих підозр, на фінальній стадії розслідування вирішив закрити справу, чим позбавив навіть шансу на перемогу в змагальному процесі, що стало б основою для подальшого відшкодування збитків, заподіяних державі", - йдеться в повідомленні.

«СПРАВА РОТТЕРДАМ+»: ГОТОВА ДО СУДУ, АЛЕ ХТО СКЕРУЄ? 15 грудня 2020 року детективи #НАБУ поінформували Комітет ВР...

Опубликовано НАБУ Вторник, 15 декабря 2020 г.

У листопаді поточного року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду закрила апеляційне провадження у справі "Роттердам +" в зв'язку з відмовою від скарги.

В кінці серпня САП зняла всі підозри, висунуті раніше в ході розслідування справи "Роттердам+".

У березні 2017 го НАБУ початок кримінальне провадження з приводу формули "Роттердам+". Воно було кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем). Розслідуванням було встановлено, що глава і члени НКРЕКУ, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 при розробці порядку формування оптової ринкової ціни ("Роттердам+") забезпечили включення в нього явно необґрунтованою формули, збільшувала вартість вугілля. Таким чином вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.

З запуском нового ринку електроенергії, який відбувся 1 липня 2019 року, методика формування оптово-роздрібної ціни на електроенергію, більш відома як формула "Роттердам+", припинила своє існування.

Тривають розгляд справи «Роттердам+» про нанесення державі збитків від впровадження цієї формули, а також спроби її закрити з боку прокурора, котрий цю справу веде. Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про нанесення державі збитків в 40 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилич «За яку команду грає прокуратура?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі