РФ скоїла 567 злочинів проти співробітників медіа в Україні — Інститут масової інформації

Поділитися
РФ скоїла 567 злочинів проти співробітників медіа в Україні — Інститут масової інформації © Pexels
В Україні назвали кількість злочинів Путіна та його армії проти журналістів.

За два роки з початку повномасштабного вторгнення РФ скоїла 567 злочинів проти журналістів та медіа в Україні, пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, який провадить Інститут масової інформації.

"Моніторинг ІМІ свідчить, що журналісти, які вирушають на передову журналісти, щоб донести правдиву картину війни до світу, часто стають мішенями для Росії. Крім того, Росія застосовує різні форми насильства для того, щоб повністю зачистити інформаційний простір на окупованих територіях України. Журналісти відіграють ключову роль у розкритті російських військових злочинів та захисті прав людини. Тому дуже важливо, щоб міжнародні організації, уряди та громадськість докладали всіх можливих зусиль для захисту журналістів на війні, гарантуючи їхню безпеку, надаючи захист та підтримку", – заявила директор Інституту масової інформації Оксана Романюк.

В Моніторингу перераховуються такі російські злочини проти журналістів та медіа, скоєні на українській території:

  • вбивства та їх викрадення;
  • обстріли та поранення журналістів;
  • пошкодження редакцій медіа внаслідок обстрілів;
  • кіберзлочини;
  • відключення українського мовлення та спроба запустити російську пропаганду;
  • блокування інтернет-доступу та мобільного зв'язку на окупованих територіях України.

За два роки з початку повномасштабного вторгнення Росія вбила в Україні 70 медійників. З них 10 – під час виконання журналістської діяльності, 47 загинули як учасники бойових дій та 13 – внаслідок російських обстрілів чи тортур. Усього за 10 років від початку російсько-української війни, у період з 2014 по 2024 рік, загинуло 77 українських та іноземних медійників, з них 13 – під час виконання журналістської діяльності.

За час війни ІМІ зафіксував 42 обстріли журналістів російською армією. Під обстріл потрапляли журналісти українських та зарубіжних медіа. Зокрема, 2023 року це були знімальні групи французького телеканалу TMC, чеського Громадського мовника, німецького Bild, британського BBC, шведського телеканалу TV4, португальського телеканалу RTP, DW, українських медіа: телеканалу "Дом", "Радіо Свобода", "Донбас". Реалії", "Заборони", "Грат", "Суспільного" тощо.

Щонайменше 30 журналістів отримали поранення під час виконання своєї професійної діяльності. Зокрема, в результаті російських обстрілів журналісти зазнавали контузій, переломів, поранень кінцівок та осколкових поранень. Із них 14 медійників було поранено під час другого року з початку повномасштабного вторгнення.

Крім того, експерти ІМІ зафіксували на другому році повномасштабного вторгнення чотири випадки викрадення медійників. Серед них, зокрема, українських журналісток Вікторії Рощиною (зникла на окупованій території) та Ірини Левченко (росіяни викрали разом із чоловіком в окупованому Мелітополі), доля яких так і невідома. Також росіяни викрали адміністраторів телеграм-каналів запорізького регіонального видання "РІА-Мелітополь" та "Мелітополь - це Україна" і тримають у полоні за звинуваченням у тероризмі та шпигунстві.

За два роки повномасштабного вторгнення експерти ІМІ зафіксували 69 випадків російських кібератак на сайтах українських онлайн-медіа, їхні сторінки у соцмережах. Ломали ефіри телеканалів, розповсюджували російську пропаганду, створювали підроблені сайти відомих онлайн-медіа та публікували там вигадані матеріали з метою посіяти паніку серед українців.

Крім того, росіяни захопили редакції щонайменше 27 українських медіа для цілеспрямованого поширення своєї агресивної пропаганди. На тимчасово окупованих територіях росіяни продовжували запускати свої рупори пропаганди, деякі з них фінансуються із президентського фонду Путіна.

Щонайменше 234 медіа припинили повністю або частково свою діяльність за два роки повномасштабного вторгнення. Це лише публічні дані, експерти ІМІ припускають, що насправді кількість медіа, які змушені були закритися, удвічі більша.

Росіяни зруйнували або пошкодили та знищили на другому році повномасштабного вторгнення щонайменше вісім редакцій українських медіа та їх обладнання. Зокрема, радіо "Ностальжі" (Нікополь), газети "Маяк" (Берислав), онлайн-видання "Челайн" (Чернігів), АТН (Харків), "Суспільне.Харків", "Українського радіо", медіагрупи "Об'єктив" ( Харків), NV (Київ).

Раніше ми писали про те, що 24 лютого 2024 року на другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну Австралія запевнила Київ у подальшій підтримці та оголосила про додаткові санкції проти Росії. Уряд Австралії запровадив додаткові цільові фінансові санкції та заборони на в'їзд проти 55 осіб, а також цільові фінансові санкції проти 37 організацій. Новий раунд обмежень направлений проти осіб, причетних до депортації Росією українських дітей із тимчасово окупованих територій, що слідує за рішенням Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт голови Кремля Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львівської-Бєлової за військовий злочин незаконної депортації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі