Розстріляна свобода слова: у Києві відкрилася виставка про злочини РФ проти журналістів

Фото
Поділитися
Від початку широкомасштабного вторгнення загинули 72 українських та іноземних журналісти

14 вересня у виставковому центрі  Національного музею історії України у Другій світовій війні відкрилась виставка «Розстріляна свобода слова», на якій представлені свідчення про злочини Росії проти українських журналістів. Це масштабний проєкт-огляд ситуації про різнопланові атаки росіян на працівників медіа від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За цей час зафіксовані понад 500 випадків злочинів російських окупантів проти журналістів та медіа України. 

Загиблі та поранені журналісти, медійники, яким довелося зазнати російського полону і тортур, знищені обстрілами редакції, вкрадене чи розтрощене майно, термінова евакуація з небезпечних зон – це неповний перелік атак агресора проти українських журналістів. Окупанти стріляють у журналістів на передовій, знищують редакції українських ЗМІ, позбавляють журналістів можливості виконувати свої професійні обов'язки.

Від початку широкомасштабного вторгнення загинули 72 українських та іноземних журналісти, із них 15 – під час виконання професійних обов'язків в зоні бойових дій. Ціна, яку працівники медіа платять за те, щоб довести правдиву інформацію до своєї аудиторії і до всього світу, часто надзвичайно висока. 

Національна спілка журналістів України документує злочини Росії проти медіа, аби передати дані до правозахисної ініціативи «Трибунал для путіна», Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, інших міжнародних інституцій. 

Проєкт «Розстріляна свобода слова» реалізувала Національна спілка журналістів України за фінансової підтримки шведської неприбуткової організації Civil Rights Defenders.  

Виставка триватиме до третього листопада: її завершення приурочене до Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначається 2 листопада.

Нагадаємо, що 16 вересня, об 11:00 в Києві відбудеться Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів, приурочена до 23-х роковин вбивства українського журналіста. Її організовує Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Інститутом масової інформації та Центром прав людини ZMINA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі