День військового журналіста України: історія

Поділитися
День військового журналіста України: історія © EPA-EFE/KATERYNA KLOCHKO
Його запровадили у 2018 році.

16 лютого в нашій країні відзначають День військового журналіста України. Це професійне свято тих, хто ризикуючи своїм життям та здоров’ям збирає та доносить правдиву інформацію з місць бойових дій, а також день пам’яті загиблих.

Історія свята

День військового журналіста України відзначається з 2018 року. Воно було запроваджене наказом Міністра оборони України № 63 від 14.02.2018.

Дата свята була вибрана невипадково. 16 лютого 2015 року неподалік міста Дебальцеве під час виконання завдання загинув редактор редакції телебачення Телерадіостудії Міністерства оборони України «Бриз» капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін. Він до останнього подиху продовжував вести зйомку подій, з честю виконавши як військовий, так і журналістський обов'язок.

Відповідно до наказу Міноборони, щорічно 16 лютого проводяться заходи з відзначення кращих військових журналістів, прес-офіцерів, офіцерів зі зв'язків з громадськістю. Також це й день пам'яті, коли вшановують військових журналістів, які виконували завдання у зоні бойових дій та загинули.

Через повномасштабне вторгнення Росії кількість загиблих журналістів зросла.  Тільки станом на липень минулого року  загинуло 33 журналісти,15 медійників — зникли безвісти.

Так, від обстрілів окупантів загинув журналіст, військовослужбовець ЗСУ 36-річний Олександр Махов. Він багато років працював на каналах «Україна» та «Україна 24» військовим кореспондентом і висвітлював події на передовій. У 2021 році перейшов на канал «Дом».

На передовій під Курдюмівкою Донецької області загинув фотограф Володимир Миронюк. Останній репортаж він зробив за кілька днів до смерті на позиції української піхоти, яку атакували росіяни.

Також у квітні минулого року після тривалих пошуків правоохоронці в районі села Гута Межигірська на Київщині знайшли загиблим фотографа та документаліста Макса Левіна. Він у супроводі військового, а в минулому теж фотографа, Олексія Чернишова 13 березня відправились у село документувати наслідки російської агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі