Понад третина випускників цьогоріч завалила зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Але такий невтішний результат не вплине на вступну кампанію та кількість нових студентів у закладах вищої освіти, переконаний директор УЦОЯО Валерій Бойко.
«Те, що через погані результати на ЗНО з математики третина його учасників не зможуть стати студентами, на кампанію жодним чином не впливає, заклади вищої освіти без своїх студентів не залишаться», - наголошує Бойко в інтерв’ю редакторці відділу освіти і науки ZN.UA Оксані Онищенко.
Кількість тих, хто зможе вступати до закладів вищої освіти, така ж або й більша, ніж була торік, наголошує він. До того ж не всі учасники ЗНО, які не склали математику, планували вступати до вишів.
Зазначимо, випускників 2021 року звільнили від обов’язкової державної підсумкової атестації у форматі ЗНО, однак сертифікати потрібні тим з них, хто має намір вступати до інститутів та університетів.
ЗНО ще не завершилося, але його результати вже викликали запеклі дискусії. Всі говорять про математику, а як із іншими предметами? Читайте в інтерв’ю Оксани Онищенко із Валерієм Бойком «Звинувачувати в усьому ЗНО – це те ж саме, що звинувачувати патологоанатома в цирозі».
Експлейнер ZN.UA
13 квітня Верховна Рада ухвалила закон про скасування обов'язкової державної підсумкової атестації для учнів 11 класу, які закінчують навчання цього року. 26 квітня закон підписав президент Володимир Зеленський. За випускниками залишили право здати ДПА добровільно, зокрема у форматі ЗНО. Результати тестування знадобляться тим, хто планує вступати до вишів. Найкращі учні за підсумками ЗНО-2021 зможуть розраховувати на премію в розмірі 100 тисяч грн.
Основна сесія ЗНО-2021 стартувала в Україні 21 травня з тестування з хімії і закінчилася 15 червня екзаменом з географії. Додаткова сесія цього року відбудеться з 29 червня до 14 липня. Максимальні бали на ЗНО-2021 отримали 574 учні.
Тестування з англійської мови провалили 10,68% абітурієнтів, з іспанської – 15,79%, з німецької – 11,49%, з французької – 8,94%, з математики – 31,11%, з фізики – 8,33%, з української мови – 7,45%, з української мови і літератури – 7,96%, з історії України – 18%, з біології – 2,34%, з географії – 5,38%.
Що пішло не так із вивченням математики в українських школах і як виправити ситуацію, пояснюють науковиці Ірина Єгорченко, Світлана Благодєтєлєва-Вовк і Алла Воробйова у статті «Провал на ЗНО з математики: що пішло не так у школі і як врятувати ситуацію».