Зеленський підписав закон про скасування обов'язкової держатестації випускників 2021 року

Поділитися
Зеленський підписав закон про скасування обов'язкової держатестації випускників 2021 року © testportal.gov.ua
Про необхідність «захистити дітей» від коронавірусу сказали багато, про шкоду ухваленого рішення для якості освіти в Україні - майже нічого.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування обов'язкової державної підсумкової атестації для випускників 2021 року. Необхідність такого кроку парламентарі мотивували складною епідемічною ситуацією та необхідністю «убезпечити дітей» від ризику інфікування коронавірусом.

«У зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації», - йдеться в проєкті закону №5014 на сайті парламенту.

За випускниками залишається право здати ДПА добровільно, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Результати ЗНО знадобляться під час вступу до вищих навчальних закладів.

Прихильники ухваленого законопроєкту вказують на ризики проведення масових заходів під час епідемії коронавірусу. Противники –- на те, що минулорічне ЗНО не вплинуло на зростання числа хворих, і додають: скасування ДПА негативно вплине на знання і мотивацію учнів до навчання, а вчителів – до роботи.

«Потрібно не ДПА скасовувати, а зосередитися на безпечному проведенні іспитів: кількість учнів у приміщеннях, відстань між ними, провітрювання приміщень, маски і антисептики», - наголосила секретарка комітету Наталія Піпа («Голос»).

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про скасування обов'язкової державної підсумкової атестації для учнів 11 класу, які закінчують навчання в цьому році. Проєкт закону розглядався за скороченою процедурою, його підтримали 298 народних депутатів.

Підтримати документ парламенту рекомендував Комітет з питань освіти, науки та інновацій. Однак на той час ішлося лише про скасування ДПА в форматі ЗНО для тих випускників, які не планують вступати до вишів.

За час епідемії коронавірусу в освітньому середовищі то вщухали, то розгорялися дискусії щодо необхідності/безпечності проведення ЗНО. Прихильники роздутих рейтингів і необ'єктивних оцінок, організатори корупційних схем вступу до вишів, побачили в епідемії можливість раз і назавжди покінчити із ЗНО. Про те, чому незалежне оцінювання не можна скасовувати навіть один раз, читайте у статті Оксани Онищенко «Опорна стіна» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі