Цього року абітурієнти з найвищими прохідними балами обирали гуманітарні спеціальності

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Цього року абітурієнти з найвищими прохідними балами обирали гуманітарні спеціальності
Мова йде про зарахування на бюджетні місця.

Вступна кампанія-2021 ще продовжується, адже зараз відбувається зарахування абітурієнтів на контрактні місця. Оксана Онищенко у своїй статті для ZN.UA  «Вступ-20201: куди підуть кращі  абітурієнти та чи вигідно це державі» проаналізувала, на які спеціальності (на бюджетні місця) вирішили вступити абітурієнти із найвищими конкурсними балами.

«Тут я аналізувала лише вступ за широким конкурсом. Відбувається він в загальних рисах так: усі абітурієнти країни, що вступають на певну спеціальність, вишиковуються в один рейтинговий список залежно від конкурсного балу (результати ЗНО та бал атестату, помножені на різні коефіцієнти). І якщо, наприклад, у списку 10 тисяч абітурієнтів, а держава виділила на цю спеціальність лише тисячу місць, це означає, що на бюджет вступить перша тисяча осіб», - пояснила авторка.

Так, найсильніші абітурієнти з найвищими конкурсними балами вирішили вступити на право, політологію, журналістику, міжнародні відносини. З найнижчими – на вчителів фізики, хімії, математику, прикладну фізику і наноматеріали, прикладну математику та галузеве машинобудування.

Отже,  який мінімум досягнень був потрібен, аби вступити на бюджет в нашій країні?  Який фільтр стоїть на вході до університетів? Фільтр, що відсіює неука і залишає того, хто дійсно може стати класним фахівцем. Ось дані за кількома спеціальностями.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

«Як бачимо, сюрпризів тут немає. Найкращі підуть у журналісти-юристи. А хто буде розвивати технології, будувати ракети і сучасні прилади, хто сконструює вітчизняний комбайн для аграрної країни – невідомо. Послуги готові надавати десятки тисяч абітурієнтів, створювати і будувати – тисячі, а то й сотні. Це сумна статистика», - зазначила авторка.

Нагадаємо, попри складнощі із дистанційною освітою через пандемію, у 2021 році «на відмінно» ЗНО склали 574 учні, перевищивши показник 2020 року – 447. Цьогорічним відмінникам пообіцяли премії в розмірі 100 тисяч гривень.

Водночас понад третина випускників-2021 провалила ЗНО з математики. Директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко заявив, що такий невтішний результат не вплине на вступну кампанію та кількість нових студентів у закладах вищої освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі