Сьогодні Яринич відвідав будівлю МОЗ, а відповідний лист про призначення його керівником НСЗУ вже вирушив до Кабінету міністрів, розповіло джерело. Цілком можливо, що завтра саме його прізвище лунатиме на засіданні уряду.
На користь цієї версії свідчить також велика доброзичливість міністра охорони здоров'я Степанова, виявлена до цього кандидата під час онлайнспівбесіди на посаду голови служби.
Співбесіду з Костянтином Яриничем дивіться з 2:05:51.
І це не дивно, адже точки зору ексдепутата і нинішнього міністра збігаються. У недавніх інтерв'ю Яринич критикував НСЗУ, заявляючи, що потрібно провести перезавантаження роботи структури, що недооцінила можливості практичної медицини в регіонах, через це були встановлені несправедливі тарифи щодо фінансування установ. Їхніх розрахунків, за словами Яринича, ніхто не бачив.
На його думку, розраховувати тарифи в Програмі медичних гарантій потрібно не з огляду на можливості держави, а як є. При цьому мережу медзакладів скорочувати не можна.
Відкритим залишається питання – де взяти кошти на покриття Програми медичних гарантій, розрахованої без урахування фінансової спроможності держави, економічне становище якої, і без того жалюгідне, ще більше похитнула епідемія коронавірусу.
На співбесіді з міністром у якості перших трьох кроків на посаді керівника НСЗУ Костянтин Яринич назвав наступні: ознайомитися з колективом (невдачами і можливостями команди), дізнатися більше про систему e-health і скоригувати її проблеми, поміняти програму реімбурсації.
Як повідомляла LIGA.net, раніше у Костянтина Яринича були проблеми з НСЗУ. Наприкінці квітня пацієнт поскаржився на онкоцентр ексдепутата, стверджуючи, що йому довелося платити за те, що за контрактом онкоцентру зі службою мало бути безкоштовним.
Нагадаємо, 2 червня відбулися співбесіди кандидатів на посаду голови НСЗУ з очільником МОЗ Максимом Степановим. На цю посаду претендували 17 осіб, однак співбесіди пройшли лише дев'ять. Три претенденти на посаду відмовилися, четверо попросили про перенесення співбесіди на інший час.
Після конкурсу заступниця в.о. голови НСЗУ Наталія Рябцева повідомила про те, що "було певне порушення порядку проведення цієї співбесіди". Вона зазначила, що їй поставили лише п'ять питань. За її словами, ці питання не могли розкрити компетенцію держслужбовця категорії "А". Інформацію щодо того, як проходила співбесіда, підтвердила також директорка Директорату медичних послуг Оксана Сухорукова.
Під час засідання Кабінету міністрів 20 травня Степанов заявив, що не погодив жодної кандидатури серед трьох переможців конкурсу на посаду голови НСЗУ: в.о. голови служби Оксани Мовчан (11,73 бала), Наталії Рябцевої (11,33) та директора Департаменту договірної роботи служби Андрія Віленського (8,83).
За два дні Міністерство охорони здоров'я оголосило новий конкурс на цю посаду. На підготовку пакету документів дали лише один робочий день. А його умови було виписано таким чином, що фахівці служби не могли взяти участь у конкурсі.
Колектив НСЗУ звернувся до президента, спікера і прем'єр-міністра з проханням забезпечити проведення прозорого конкурсу і не допустити позаконкурсного призначення керівника відомства.