Очолити службу хочуть 17 осіб, сьогодні дев'ятеро кандидатів проходитимуть співбесіди в режимі онлайн. Три претенденти на посаду відмовилися, четверо попросили про перенесення співбесіди на інший час.
Серед кандидатів на посаду голови НСЗУ:
1. Ексголова Національної служби здоров'я Олег Петренко;
2. Народний депутат Верховної Ради VIII скликання Костянтин Яринич;
3. Директорка директорату медичних послуг Міністерства охорони здоров'я Оксана Сухорукова;
4. Заступник голови НСЗУ Наталія Рябцева;
5. Голова Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров'я НСЗУ Дмитро Черниш;
6. Член Комісії з питань соцполітики, охорони здоров'я, реабілітації учасників бойових дій та АТО Харківської обласної ради Вікторія Мілютіна;
7. Начальник управління по роботі з договорами щодо спеціалізованої медичної допомоги НСЗУ Олександра Машкевич;
8. Заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов;
9. Завідувач відділенням невідкладної терапії Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Сергій Красюк.
Крім того, у конкурсі мають брати участь: директор Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Наталія Будяк; начальник відділу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Михайло Коханий; директор Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Тарас Кириченко; ексдиректорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ Ірина Литовченко (Немирович).
Нагадаємо, 20 травня на засіданні уряду міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що не погодив жодної кандидатури серед трьох переможців конкурсу на посаду голови НСЗУ: в.о. голови служби Оксани Мовчан (11,73 бала), Наталії Рябцевої (11,33) та директора Департаменту договірної роботи служби Андрія Віленського (8,83).
22 травня МОЗ оголосив новий конкурс на цю посаду, відвівши на підготовку пакету документів лише один робочий день. А його умови було виписано таким чином, що фахівці служби не могли взяти участь у конкурсі.
Колектив НСЗУ звернувся до президента, спікера і прем'єр-міністра з проханням забезпечити проведення прозорого конкурсу і не допустити позаконкурсного призначення керівника відомства.
27 травня посольства і представництва Канади, США, Великої Британії і ЄС поширили на своїх офіційних сторінках заяви із закликом продовжити медреформу в Україні та провести прозорий і незалежний конкурс на посаду голови служби.