НАЗК: До реєстру корупціонерів за місяць внесено понад 470 осіб

Поділитися
НАЗК: До реєстру корупціонерів за місяць внесено понад 470 осіб Фото: kyivpost.com
Деякі особи залучалися до відповідальності кілька раз.

У січні Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло відомості про 477 осіб до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

Відомості внесено до так званого Реєстру корупціонерів, повідомляє НАЗК на сторінці в Facebook.

"Відомості були внесені за результатами обробки тисячі двадцять дев'ять судових рішень, спрямованих Державною судовою адміністрацією України", - йдеться в повідомленні.

Серед потрапили в реєстр, 104 особи вже притягнуті до кримінальної, а 375 до адміністративної відповідальності за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

Деякі особи залучалися до відповідальності кілька раз.

Відзначається, що до кримінальної відповідальності в січні залучені:

  • два депутати місцевих рад;
  • чиновник рядового і начальницького складу ЗСУ та військових формувань;
  • працівник органів Державної митної служби або атестований в складі Держмитслужби;
  • чиновник органів або установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби;
  • 6 працівників юридичних осіб публічного права (працівники державних установ, підприємств, організацій, які здійснюють адміністративно-господарські або організаційно-розпорядчі функції).

До адміністративної відповідальності притягнуто:

  • 188 депутатів місцевих рад;
  • 62 чиновники юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції";
  • 19 співробітників органів Національної поліції або поліцейських.

Як повідомлялося, протягом минулого року за корупцію притягнуто до відповідальності понад 5 тисяч осіб, повідомила пресслужба НАЗК.

Зокрема, серед тих, кого вносили до реєстру корупціонерів:

  • 993 особи притягнуто до кримінальної відповідальності;
  • 4001 особу - до адміністративної відповідальності;
  • щодо 116 осіб склали дисциплінарні стягнення.

Зазначено, що до кримінальної відповідальності найчастіше залучали за пропозиції, обіцянки або надання хабарів службовцям, таких порушників було 604. Ще 116 осіб притягнули до відповідальності за декларування невірогідної інформації, а 89 - за зловживання впливом.

До адміністративної відповідальності найчастіше залучали за несвоєчасне подання декларації - 3742 людини. Ще 165 осіб зазнали відповідальність за неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів.

"Найбільш часто як до кримінальної, так і до адміністративної відповідальності притягувалися депутати місцевих рад, посадові особи Національної поліції та державні службовці", - відзначили в НАЗК.

При цьому в Європейському союзі вважають, що процес реформ в Україні, попри помітний прогрес, продовжує гальмувати широко поширена корупція.

Про це сказано у виступі представника Європейського союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля, яке від його імені у вівторок в Європейському парламенті оголосив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, виступаючи в рамках обговорення доповіді про виконання Україною Угоди про асоціацію.

Протягом 2020 року Україна в новому "Індексі сприйняття корупції" набрала три очки й з 33 балами (зі 100 можливих) посіла 117 місце серед 180 країн.

Відзначається, що стільки ж балів набрали Єгипет, Есватіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоне і Замбія.

У боротьбі з корупцією потрібно зміцнювати інститут моніторингу і перевірки способу життя чиновників, заявив глава НАЗК Олександр Новіков у другій частині інтерв'ю Інни Ведерникової. Читайте також першу частину інтерв'ю з Олександром Новіковим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі