Індекс сприйняття корупції: Україна набрала стільки ж балів, що і Єгипет, Непал та Замбія

Відео Інфографіка
Поділитися
Індекс сприйняття корупції: Україна набрала стільки ж балів, що і Єгипет, Непал та Замбія
Україна посідає сумне 117 місце серед 180 країн світу. 

Упродовж 2020 року Україна в новому «Індексі сприйняття корупції» набрала три бали та з 33 балами (зі 100 можливих) посіла 117 місце серед 180 країн. Про це повідомили в Transparency International Ukraine.

Зазначається, що стільки ж балів набрали Єгипет, Есватіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоне та Замбія.

«Передусім наші бали у 2020 році зросли завдяки запуску Вищого антикорупційного суду та перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції, — пояснює виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик. — Так само на позитивних результатах України торік відбилися антикорупційні зміни, впроваджені під час “турборежиму” Верховної Ради IX скликання та робота попереднього уряду. Однак специфіка СРІ-2020 не охопила ті ризики, які особливо яскраво вималювалися в останні місяці та можуть суттєво відкинути нас назад у сфері протидії корупції».

Затримка з судовою реформою, постійний тиск на антикорупційні інституції, а також спроби порушити й нівелювати досягнення у сфері публічних закупівель - все це викликає особливе занепокоєння. Також актуальним для України залишається питання безкарних нападів на активістів. 

Як зазначають у ТІ Україна, на початку 2020 року країні було надано п'ять рекомендацій, які б допомогли знизити рівень корупції в Україні. Однак, за словами експертів, жодна з них не була виконана повністю, дві були виконані частково, а три не виконані взагалі. 

У Transparency International Ukraine сформували рекомендації для України, виконання яких зможе покращити ситуацію з корупцією в країні:

  • запровадити прозоре та підзвітне управління публічними активами та гарантувати подальший розвиток сфери закупівель;
  • забезпечити незалежність та спроможність антикорупційної інфраструктури;
  • сформувати професійну та незалежну судову владу.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі