МЗС виступає проти денонсації "харківських угод"

Поділитися
МЗС виступає проти денонсації
Спікер упевнений, що через порушення домовленостей від Росії можна отримати компенсацію за окупацію Криму

Міністерство закордонних справ України виступає проти денонсації "харківських угод". Речник МЗС Олег Ніколенко каже, що у відомстві впевнені, що за порушення умов домовленостей можна отримати компенсацію від Росії за окупацію Криму, пише "LB.ua".

Він запевнив, що підписаний в 2010 році Віктором Януковичем документ фіксує порушення Росією своїх юридичних зобов'язань на тлі тимчасової окупації Кримського півострова. Ніколенко зазначив, що МЗС ще в 2014 році було проти денонсації "харківських угод", і за сім років війни нічого не змінилося.

"Наші аргументи такі: угода фіксує тимчасовий характер базування ЧФ, залишає чинними зобов'язання Росії не мати в його складі ядерної зброї, встановлює загальну чисельність особового складу, кораблів, озброєння та визначає місця тимчасової дислокації, зобов'язує військові формування флоту поважати суверенітет і законодавство України. Порушення положень угоди надає нам додаткові аргументи при можливому розгляді в міжнародних судах питань залучення Росії до відповідальності і компенсації збитків за окупацію Криму", - пояснив Ніколенко.

Речник МЗС України зазначив, що за розміщення в Криму Чорноморського флоту Росія перед Україною несе і фінансові зобов'язання. А ігнорування взаємних розрахунків створює підстави для боргових позовів.

"Українська сторона проводить системну роботу для відновлення порушених прав України. Повернемося також і до питань реституції, зокрема за договором про ЧФ РФ", - заявив представник МЗС.

"Харківські угоди" неконституційні і небезпечні за своєю суттю, не змінили умови перебування Чорноморського флоту РФ в Криму.

Жоден з трьох пунктів угод не веде до збільшення чисельності особового складу і техніки Чорноморського флоту Росії або будь-яких інших умов його перебування на території України. Перша стаття лише продовжує дію трьох базових угод 1997 року.

У 2014 році, коли відбулася окупація Криму, навіть якби "Харківської угоди" ніколи не було, російський флот все одно ще залишався б на українській території згідно з базовими домовленостями.

Засідання Верховної Ради 27 квітня 2010 року проводилося з порушенням кворуму – за даними експертів, в залі перебувало 211-216 депутатів з необхідних 226, і спікер Володимир Литвин взагалі не повинен був ставити питання про ратифікацію угод на голосування.

Виходячи з цього, експерт програми "Право" Українського інституту майбутнього Віктор Шишкін порадив двом народним депутатам партії "Слуга народу"відкликати проект закону Про "денонсацію"  Харківських угод" 2010 року, який вони зареєстрували.

Шишкін рекомендує депутатам Олександру Аліксійчуку і Олегу Дунде не продовжувати займатися цим, тому що»денонсувати можна те, що законно". А фактом денонсації депутати, самі того не бажаючи, можуть підтвердити законність угод.

Держдума Росії денонсувала ці угоди ще в березні 2014-го, а Путін відразу ж підписав відповідний закон про денонсацію, що включає скасування дії не тільки Харківської угоди 2010 року, але і трьох базових угод по Чорноморському флоту в Криму від 1997 року.

Раніше віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що вихід з "Харківських домовленостей" з Російською Федерацією стане послідовним політичним рішенням і одним з кроків по деокупацію Криму.

Нагадаємо, що 21 квітня 2010 тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв у Харкові підписали угоду про продовження на 25 років термін перебування Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%, але не більше, ніж на 100 доларів за тисячу кубометрів.

Одним з головних розробників і промоутерів "Харківських угод", які доклали руку до їх написання, був тодішній заступник міністра закордонних справ, а нині перший заступник секретаря РНБОУ Олексія Данилова та керівник комітету з розвідки Руслан Демченко.

Що потрібно знати про гучний кейсі і що про нього забула влада читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Чи не піде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі