Експерт порадив депутатам "Слуги народу" або Зеленському звернутися в КСУ щодо неконституційності Харківських угод

23 березня, 2021, 13:51 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Фактом денонсацію депутати, самі того не бажаючи, можуть підтвердити законність угод.

Експерт порадив депутатам
© Офіційний сайт Кремля

Експерт програми «Право» Українського інституту майбутнього Віктор Шишкін порадив двом народним депутатам партії "Слуга народу" відкликати проєкт закону про "денонсацію" "Харківських угод" 2010 року, який вони зареєстрували. Шишкін рекомендує депутатам Олександру Аліксійчуку та Олегу Дунді не продовжувати займатися цим, тому що "денонсувати можна те, що законно".

Під час прес ланча, організованого Українським інститутом майбутнього з темою «Харківські угоди» як підстави для притягнення до кримінальної відповідальності», Шишкін сказав, що фактом денонсацію депутати, самі того не бажаючи, можуть підтвердити їх законність.

На думку Шишкіна, який на момент підписання Харківських угод був суддею Конституційного суду, депутатам від "Слуги народу" або президенту Володимиру Зеленському слід звернутися в КСУ і поставити питання про неконституційність цих угод, оскільки вони прямо порушують статтю 17 Конституції. Ця стаття забороняє розташовувати на території України іноземних військових баз.

Відзначимо, що Держдума Росії денонсувала ці угоди ще в березні 2014-го, а Путін відразу ж підписав відповідний закон про денонсацію, що включає скасування дії не тільки Харківських угод 2010 року, але і трьох базових угод щодо Чорноморського флоту в Криму від 1997 року.

Нагадаємо, 11 березня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Служба безпеки України вивчить обставини ратифікації «Харківських угод» і перевірить всіх 236 депутатів, які їх підтримали.

Читайте також: Спроба прив'язати окупацію Криму до підписання «Харківських угод» може розвалити справу в суді – експертка

Про те, хто готував «Харківські угоди» і хто бреше, заявляючи сьогодні, що не голосував за них тоді; чи є прямий зв'язок між захопленням Криму Росією і угодами, підписаними у 2010 році; чому в 2008 році Україна не ухвалила закон про виведення ЧФ РФ; які сумнівні кейси може розкрити розслідування і чому гучні справи можуть тихо померти, читайте в статті Тетяни Силіної «Чи не вийде справа про Харківські угоди в пароплавний гудок?».

За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Олександр Хребет
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК