Міністерство освіти і науки спростовує інформацію щодо збору персональних даних батьків учнів шкіл для Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЕГЕБО).
"Враховуючи, що педагогічним працівникам, викладачам необхідно підтримувати зв'язок з батьками учнів і студентів для доведення результатів навчальних досягнень дітей, іншої необхідної інформації, з ініціативи педагогічних працівників можливий збір таких даних, як прізвище, ім'я, по батькові батьків учнів і студентів та їх контактні номери телефонів. Але внесення зазначеної інформації в ЕГЕБО є необов'язковим і нормами чинного законодавства не потрібно" , - зазначено в повідомленні на сайті Міносвіти.
Нагадаємо, у статті Оксани Онищенко для ZN.UA "А вас, Штірліц, я попрошу..." мова йшла про те, що школи збирають інформацію про батьків учнів. Навчальні заклади подають дані в Інформаційну систему управління освітою (ІСУО), а звідти зібрана інформація потрапляє в Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЕГЕБО).
ТАКОЖ: Київська влада вимагає від шкіл списки дітей журналістів
ZN.UA розглянуло пояснення міністерства докладніше. По-перше, школи збирають не тільки контактні телефони батьків, а й інформацію про їх місце роботи. По-друге, згідно з методичними рекомендаціями, що містяться в листі Міністерства освіти № 1/9-596 "Щодо надання обов'язкової державної звітності загальноосвітніми навчальними закладами та регіональними управліннями освіти", формування школами обов'язкових звітів "проводиться... в автоматичному режимі з даних,... введених в спеціальний програмний інтерфейс з дотриманням встановлених законодавством форм".
На сайті ТОВ "Нові знання", що продає школам ліцензійне програмне забезпечення для формування звітності та здійснює технічну підтримку інформаційної системи, є презентація "Внесення даних школи". Вона містить рекомендації для тих, хто складає звітність в кожному навчальному закладі.
В анкеті міститься розділ "Батьки", куди крім ПІБ та контактного телефону вносяться дані про місце роботи, громадянство, національність і т.д. Заповнені електронні бланки школи передають у ІСУО, де на їх основі в автоматичному режимі формуються звіти районів і міст.
Зазначимо, що ні в одному з діючих наказів або листів чиновників немає чіткої інструкції про те, як захищають від стороннього втручання особисті дані батьків учнів , хто має до них доступ і з якою метою.
Разом з тим, в Методичних рекомендаціях МОН чітко простежується шлях передачі даних: від ІСУО в ЕГЕБО. !zn
Читайте також:
Держава збирає "досьє" на школярів та їх батьків
У Каховці вчителів змушують вішати портрети Януковича в кожному класі
У Європі не розуміють, навіщо міністерству освіти контролювати університети