Держава збирає "досьє" на школярів та їх батьків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У державну базу даних потрапить вся інформація про учнів шкіл та їх батьків © Андрій Товстиженко, DT.UA
Історія про те, як головне управління освіти Києва вимагало від шкіл списки дітей працівників ЗМІ, змусило зацікавитися питанням: навіщо в школі батьки заповнюють анкети, де завжди вказують не тільки ПІБ, адресу, номер телефону, але і місце роботи.

В єдину державну електронну базу з питань освіти (ЕГЕБО), яку досі пов'язували з абітурієнтами, студентами і викладачами вузів, тепер починають вводити інформацію про школярів і навіть дошкольниках.

В базі міститься інформація не тільки про учнів та вчителів, але і про батьків: національність, громадянство (переносяться з копії свідоцтва про народження дитини), дата народження, місце роботи, телефон, e-mail, пише в своїй статті для DT.UA журналіст Оксана Онищенко.

ТАКОЖ: Київська влада вимагає від шкіл списки дітей журналістів

Обробка інформації відбувається через ліцензійне програмне забезпечення "Курс: школа", яка кожна школа купує (до речі, за свої гроші) у ТОВ "Нові знання".

З допомогою цього вся інформація з шкіл направляється в інформаційну систему управління освітою (ІСУО), а вже з неї - в електронну базу ЕГЕБО, адміністратором якої є сумнозвісна держпідприємство "Інфоресурс", створене Міністерством освіти.

Планується, що інформація буде збиратися по районах, потім по областях і нарешті - по всій країні. Офіційним власником бази ЕГЕБО є МОН.

У 2012 році наказом Міносвіти в різних регіонах України був проведений експеримент "ІСУО-2012" з реалізації цього плану. Його результати визнані задовільними. З 2013 року всі школи повинні подавати звіти на портал ІСУО. Є спеціальний лист і методичні рекомендації МОН з цього приводу.

Зацікавленість питанням змісту в школах повної інформації про батьків учнів там дітей, виникла після публікації ZN.UA про те, як головне управління освіти Києва вимагало від шкіл списки дітей журналістів.

"Хто знає, може бути, сьогоднішня історія з батьками-журналістами здасться нам через кілька років квіточками. Адже по завершенню створення електронної бази чиновникам вже не потрібно буде нікого ні про що просити. Досить правильно задати пошук", - зазначає Оксана Онищенко.

Докладніше читайте в статті Оксани Онищенко "А вас, Штірліц, я попрошу..." у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Лілія Гриневич. Управління майбутнім

Абітурієнтам збираються урізати кількість внз для вступу

В Каховці вчителів змушують вішати портрети Януковича у кожному класі

У Європі не розуміють, навіщо міністерству освіти контролювати університети

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі