Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов припустив повторне закриття метро у Києві, якщо місто опиниться у «червоній зоні» карантину (зараз столиця залишається у «помаранчевій»).
«Якщо ми говоримо про червоний рівень епідемічної небезпеки, то там два пункти, які стосуються громадського транспорту. Перший – обмеження роботи громадського транспорту. (…) Не скажу, що це буде відразу введено, але такий варіант ймовірний», - заявив Степанов в інтерв’ю «Сегодня».
Другий пункт передбачає заборону на міжобласні та міжрегіональні перевезення. Міністр припустив, що маршрути, які їдуть з Києва, також можуть бути заборонені.
Нагадаємо, 16 березня Кабмін за ініціативою президента Зеленського посилив карантинні заходи, обмеживши роботу метро та міжміські пасажирські перевезення.
Роботу «підземки» було відновлено 25 травня, після послаблення карантинних обмежень та запровадження в країні адаптивного. Пасажири повинні правильно носити маски та дотримуватись безпечної дистанції.
Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні до 31 грудня. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам – відправити учнів на канікули з 15 жовтня. З 30 жовтня, в Україні діє нове карантинне зонування.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ розпочав підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.
Чому українці ігнорують заходи безпеки, попри вже очевидну небезпеку у зв’язку з пандемією коронавірусу; як впливають на нас карантинні обмеження, і як поводитися в умовах тривалої невизначеності, – про це редакторка розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла із завідувачкою кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. П. Шупика доктором медичних наук професоркою Галиною Пілягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд» у ZN.UA.