Лікування онкохворих: що робити пацієнту, якщо у медзакладі закінчилися препарати

Поділитися
Лікування онкохворих: що робити пацієнту, якщо у медзакладі закінчилися препарати © freepik/freepik
Роз'яснення дали у МОЗ.

Для осіб, які мають онкологічні захворювання, важлива безперервність лікування.  Пацієнт має право отримати централізовано закуплені ліки в будь-якій лікарні, куди було здійснене відвантаження Медзакупівлями України.

У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, як потрібно діяти онкохворому пацієнту, якщо в медзакладі закінчилися ліки.

Що робити пацієнту, якщо ліки для онкохворих закінчилися в лікарні

У такому випадку необхідно:

  • Зібрати усі документи, які підтверджують захворювання та потребу в конкретному препараті.
  • Перевірити, в яких лікарнях є залишки препарату, закупленого централізовано (інформація доступна за посиланням).
  • У разі можливості переїжджати – з усіма наявними документами, обстеженнями і призначеннями звернутися до лікарні, де є препарат, і отримайте його там. Важливо попередньо зв’язатися з закладом та уточнити, чи зможе воно прийняти пацієнта.
  • Якщо можливості переїжджати немає – звернутися до головного лікаря закладу, в якому людина проходить терапію,  із заявою про забезпечення вас необхідним лікуванням, що входить до гарантованого пакету послуг. Копію заяви потрібно також надіслати до Національної служби здоров’я України (НСЗУ).
  • Проконсультуватися з лікуючим лікарем/головним лікарем закладу, де пацієнт проходить лікування щодо можливості перерозподілу препарату з тих лікарень, де він є в наявності. До цього процесу також залучається обласний департамент охорони здоров’я (ДОЗ). В такому разі необхідно написати заяву на ім’я керівника ДОЗ з копією на головного лікаря лікарні, де ви проходите лікування. Питання перерозподілів лікарських засобів вирішуються між ДОЗ/керівниками закладів – такий порядок доступний для ДОЗ з огляду на постанову КМУ №298.

У мирний час в Україні щороку фіксується близько 130 тисяч нових випадків онкологічних захворювань, від яких помирають у середньому 70 тисяч людей. Війна не скасувала другу причину смертності в нашій країні. Рак був і є. Про те, що відбувається із лікуванням онкохворих  – читайте у матеріалі  Алли Котляр «Рак і війна. Чому в Україні немає базових онкопрепаратів, і коли вони з'являться» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі